Tento byt v Bratislave je dôkazom toho, že aj na Slovensku môžeš bývať na svetovej úrovni

  • Interiér v Bratislavskej novostavbe. Bývanie na ploche 82 m2.
collage ru
  • Interiér v Bratislavskej novostavbe. Bývanie na ploche 82 m2.

Priestor si vyžiadal iba drobné dispozičné zmeny, návrh a príprava projektu trvala bezmála jeden mesiac. Celý interiér bol následne zrealizovaný za ďalšie 3 mesiace.

Viac podob­ných člán­kov náj­deš na Archinfo.sk.

Byt je orientovaný na juhozápad. Pôvodná dispozícia patrila medzi štandard dnešnej doby. Jednotlivé miestnosti na seba nadväzujú a vytvárajú dennú a nočnú zónu. Developer ponúkol možnosť zapracovať do interiéru krb. V dennej časti bola odstránená priečka medzi prípravou pre krb a obývacou izbou. Priestor sa viac presvetlil a ponúkol tak miesto pre knižnicu, ktorej zadná strana zároveň tvorí stenu botníkovej skrine.

Biela kuchyňa bez horných skriniek nie je v dnešnej dobe bežná. O úložný priestor však majitelia neprišli. Ten je integrovaný do pozdĺžnej časti kuchynskej steny, ktorá spĺňa viacero funkcii. Ponúka pohodlné čalúnené sedenie pre poobedný oddych, dostatočné množstvo úložných priestorov a ukrýva aj vstavané spotrebiče.

Celá kuchynsko-jedálenská stena ukrýva v sebe vstavané spotrebiče a kuchynské skrinky. Nachádzajú sa tu aj vstavané skrine a množstvo zásuviek. Navyše slúži aj ako miesto pre posedenie pri stolovaní. Úložný priestor plynulo prechádza do chodby a vizuálne oddeľuje obývaciu časť od vstupnej.

Foto: Marián Svítek

Koncový segment kuchynskej steny tvorí úložný priestor pre časť vstupu. Vstup dotvára zrkadlová stena. Zrkadlo je rozdelené do viacerých častí, čo umožňuje prístup k rozvodnej skrini, ktorá je za ním ukrytá.

Foto: Marián Svítek

Obývačka je jednoduchá, svetlá a bez zbytočného nábytku. Dominantou v priestore sú majiteľove obľúbené obrazy.

 

Kúpeľňa je prirodzene presvetlená a odvetraná. Sprcha v pôvodnej dispozícii chýbala. Vo výslednom riešení je sprchová vanička nahradená vyspádovaným stupienkom. Priestor toalety umožnil umiestnenie skrinky pod umývadlo, čo zväčšilo odkladacie priestory v kúpeľni. Veľké zrkadlo toaletu opticky zväčšuje.

 

V interiéri prevláda biela farba na stenách a nábytku vyrobenom na mieru. Nábytok je vyrobený z kombinácie lesklého striekaného MDF a lakovanej orechovej dyhy. Podlaha je z masívneho dubového kartáčovaného dreva. Materiálový kontrast sa prejavuje vo farebnosti, ale aj v povrchovej štruktúre. Hladké biele striekané plochy kontrastujú s dyhovaným povrchom orecha a jemným štruktúrovaným reliéfom betónovej dlažby.

 

 

Nábytok v interiéri je navrhnutý a vyrobený na mieru podľa potrieb klienta. Jednotlivé prvky preberajú farbu a materiály z celého interiéru. Ide o kombináciu dyhovaných, striekaných a čalúnených plôch.

 

 

 

 

zdroj: archinfo.sk, autor fotografií: Marián Svítek

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech