Tesco zavádza nové limity na online nákupy kvôli enormnému záujmu Slovákov

  • Tesco muselo stanoviť maximálne limity na objednávku potravín online, aby sa Slováci vo veľkom nezásobovali
  • V súčasnej situácii reťazec propaguje aj službu Klikni a Vyzdvihni, v rámci ktorej ti si pre nákup prídeš osobne, no nemusíš vystúpiť ani z auta
winn
wikimedia.org, Tesco
  • Tesco muselo stanoviť maximálne limity na objednávku potravín online, aby sa Slováci vo veľkom nezásobovali
  • V súčasnej situácii reťazec propaguje aj službu Klikni a Vyzdvihni, v rámci ktorej ti si pre nákup prídeš osobne, no nemusíš vystúpiť ani z auta

V snahe vyhnúť sa šíreniu nákazy sa aj reťazec Tesco rozhodol podľa smerníc Ústredného krízového štábu SR aplikovať počas nasledujúcich týždňov určité obmedzenia a zmeny v pravidlách nakupovania týkajúce sa nákupov online.

Novinkou je aj maximálna veľkosť objednávky. Od včerajšie dňa platí obmedzenie, podľa ktorého môže tvoja objednávka vážiť maximálne 80 kilogramov. Reťazec chce tak predísť nárazovým hromadným nákupom a zabezpečiť čo najväčšiu dostupnosť potravín. Limit je stanovený tak, aby si zákazník mohol objednať veľký rodinný nákup. Pri jeho dosiahnutí ťa na to stránka upozorní už počas vytvárania objednávky.

Zavedená bola aj limitácia počtu zakúpených produktov. Aby boli základné potraviny dostupné pokiaľ možno pre všetkých, Tesco obmedzilo maximálny počet kusov produktov, ktoré si môže zákazník v určitých kategóriách kúpiť. 

„Napriek tomu, že niektoré produkty môžu byť dočasne nedostupné, celkové zásoby produktov sú na dobrej úrovni a robíme, čo môžeme, aby boli dopĺňané každý deň,” oznámil reťazec. 

☝☝☝Vážení zákazníci, k aktuálnej situácii pristupujeme zodpovedne, a preto chceme zabezpečiť, aby sa najmä základné…

Gepostet von Tesco Slovensko am Samstag, 14. März 2020

Zmenami musela prejsť aj samotná interakcia s kuriérmi.S cieľom obmedziť osobný kontakt ťa po novom vodič vopred telefonicky kontaktuje ohľadom miesta, kde má zanechať donášku. Pri nových objednávkach sa Tesco rozhodlo akceptovať už iba platbu online.

V tejto dobe je zaujímavá aj služba Klikni a vyzdvihni. V tomto prípade ti tvoj online nákup nedoručí kuriér domov, ale prídeš si preň, napríklad po ceste z práce. Celý nákup ti personál naloží do kufra, takže nebudeš musieť vystúpiť z auta. V tomto prípade je potrebné mať len občiansky preukaz a číslo objednávky. 

Tesco má momentálne plné ruky práce, stránka online nákupov je v tejto chvíli nedostupná. Preťažené sú aj telefonické linky. V tejto chvíli, je tak môžnosť objednania si tovaru z Tesco e-shopu priam nereálna. 

Príchod nových spoločností

Netrvalo dlho a na trhu sa objavilo hneď niekoľko nových firiem, ktoré sú pripravené dieru na trhu vyplniť. Ide napríklad o novinku Nakup.sk.

„Mnoho ľudí je v súčasnosti v karanténe alebo chcú zostať v bezpečí svojho domova. Donášky potravín sú preto preťažené a doručenie môže trvať aj týždne. Chceme týmto ľuďom pomôcť. Vďaka vysokému nasadeniu ľudí zo štyroch slovenských firiem sme dokázali za menej ako týždeň pripraviť službu, ktorá vie doručiť tisíce nákupov každý deň,” informuje v tlačovej správe Milan Dubec, zakladateľ Nákup.sk a dodáva: „Výhodou služby je aj to, že nákup môžete objednať nielen sebe, ale aj vašim rodičom, či blízkym.”

Nákup.sk je iniciatívou firiem Reinoo, PRETO – Ryba Žilina, GO4 a GoodRequest. Jej myšlienkou je dať ľuďom možnosť nakúpiť základné potraviny z bezpečia svojho domova. Ponúka vopred pripravené balíčky, ktoré dokáže doručiť vo veľkých množstvách do dvoch dní.

zdroj: LUNYS

O miesto na trhu zabojovala aj spoločnosť LUNYS, ktorá spustila novinku – dovoz ovocia, zeleniny a potravín do domácností. Garantuje doručenie potravín do 24 hodín a v ponuke má vyše 3 000 položiek potravín.

Čítaj viac: Najrýchlejšie doručenie potravín na Slovensku. Ďalšia firma ponúka rozvoz počas koronavírusu

Nákupu potravín online Slováci doposiaľ neverili 

Zaujímavosťou pri online nákupoch je, že doteraz sa Slováci doslova vyhýbali kúpe potravín cez internet. Až súčasná situácia ich prinútila k tomuto kroku. Až dve tretiny Slovákov si podľa posledného prieskumu Slovenskej sporiteľne nevedelo predstaviť, že by si práve jedlo objednávali online.

„V súčasnej situácii je práve objednanie potravín online bezpečnejšie, nakoľko nie ste v preplnenom obchode, kde je riziko nakazenia väčšie, ako keď si len prevezmete jedlo od kuriéra. Stále však platí, že aj online obchody majú obmedzené možnosti, a napríklad v susednej Českej republike museli niektoré internetové obchody obmedziť veľkosť jednej objednávky, nakoľko nestíhali pokrývať záujem zákazníkov,“ doplnila Buchláková. 

Kým v niektorých online obchodoch aj na Slovensku majú podľa SLSP v prípade potravín množstvo položiek vypredaných, alebo sa na dodávku čaká aj niekoľko dní, v prípade kamenných obchodoch zatiaľ nie je zaznamenaný výpadok z najviac nakupovaných potravín krátkodobej aj dlhodobejšej spotreby.

Zdroje: Tesco, SLSP

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech