Tesla pracuje na novom elektrickom motore: Vydržať môže až milión míľ

  • Tesla pracuje na vývoji nového motora, vďaka ktorému vydržia ľuďom ich milované autá bez zásahu mechanika ešte dlhšie.
image_1447681890.jpeg
  • Tesla pracuje na vývoji nového motora, vďaka ktorému vydržia ľuďom ich milované autá bez zásahu mechanika ešte dlhšie.

 

Počas poslednej tlačovky oznámil samotný CEO Elon Musk, že inžinieri z Tesly pracujú na novej verzií elektrického motora, ktorý by mal dosiahnuť životnosť až jeden milión míľ. Inžinieri z Kalifornskej spoločnosti doteraz pracovali na pohonnej jednotke so životnosťou 200,000 míľ. To sa zdá Elonovi málo. Preto Tesla prenastavila ciele a zvýšila si latku poriadne vysoko.

 

 

„Sme veľmi spokojný s kvalitou našej pohonnej jednotky,“ prezradil Musk v konferenčnom hovore s investormi. „Zmenili sme cieľ životnosti z 200,000 míľ na jeden milión míľ – a to jednoducho preto, aby naše motory vydržali prakticky navždy. To je našim cieľom a robíme v tejto oblasti obrovský posun vpred. Pohonné jednotky fungujú skvele.“

 

Nie je šanca, aby bežný benzínový motor niekedy dosiahol niečo podobné. Ale objektívne, elektrické motory sú o dosť menej komplexné. Elektrické motory nemajú toľko pohyblivých častí a ich životnosť tak nezávisí na rôznych kvapalinách a tekutinách. 

 

 

Jednou z metód, akou chce Tesla podobné vylepšenie dosiahnuť je úplne nová forma lubrikácie. 

Prísľub elektrického motora, ktorý vydrží prakticky navždy, je ďalším spôsobom Tesly, ako ilustrovať výhody elektrických áut v porovnaní s bežnými benzínovými. A vytrvalejší motor navyše perfektne zapasuje do nového programu „Infinite Mile Warranty“, ktorý Tesla predstavila minulý rok.

 

Tesla potrebovala urobiť podobný krok, keďže v poslednej dobe sa spochybňovala jej spoľahlivosť. Napriek tomu si však myslím, že pokiaľ sa bavíme o celkovej životnosti motora, už 200 000 míľ, resp. cca. 360 000 km je niečo, čo na jednom vozidle neodjazdí prakticky nikto a viac by ma ohromila správa o zlepšení celkovej výdrže na jedno nabitie. Správa o milióne míľ je za týchto okolností pre mňa skôr marketingovým ťahom. 

 

zdroj: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech