The House of Da Vinci – slovenská hra, ktorá skúša svoje šťastie na Kickstarteri

  • Unikátna slovenská 3D puzzle adventúra už pár dni raisuje peniaze na najznámejšej crowdfundingovej platforme.
BeFunky Collage (3)
  • Unikátna slovenská 3D puzzle adventúra už pár dni raisuje peniaze na najznámejšej crowdfundingovej platforme.

V hre sa dostaneš do kože študenta v dome majstra Da Vinciho, ktorý sa nachádza vo Florencii, konkrétne v roku 1506. Zistíš, že majster Leonardo záhadne zmizol a tvojou úlohou bude zistiť, čo sa s ním stalo pomocou postupného odhaľovania záhad vo svete inšpirovaného skutočnými vynálezmi a návrhmi talianskeho génia. Fungujú všetky jeho kúsky? Vyslala poň cirkev zabijaka? Odhaľ všetky tajnosti a dozvieš sa pravdu.

095897525d18b6f9acb94d2db5a26fbd_original

V dielni majstra Leonarda odhalíš nejedno prekvapenie, medzi tie TOP zatiaľ patria ohlásené tajné chodby alebo obliehacie stroje. A ak si z hodín dejepisu pamätáš, Da Vinci mal vo svojom repertoári okrem maľovania aj architektúru, lietajúce stroje alebo anatómiu. Kľúčovým prvkom hry bude vyriešenie náročných puzzle úloh, vďaka ktorým budeš napr. odhaľovať neviditeľné prvky pomocou zvukových vĺn. Ako hráč budeš mať k dispozícii aj nástroje na manipuláciu s časom. To všetko ti pomôže prekonať prekážky, odhaliť skryté komnaty a spustiť komplexné mechanizmy.

Hru bude doplňovať okrem sympatických a ťažkých hlavolamov aj pekný vizuálny štýl, ktorí ti umožní vžiť sa do mimoriadne autentickej renesančnej atmosféry, ktorú tvorí prostredie, architektúra a predovšetkým Da Vinciho vynálezy.225ad0319111ad4206ccaba8aefbb9fd_original

Hru vyvíja šesťčlenné slovenské štúdio Blue Brain Games, pre ktoré je to druhá hra. Prvá, Mysteries of The Past, vyšla rok dozadu v novembri 2015 a je to takisto adventúra, avšak s miernymi hororovo/survival prvkami. Chalani zo štúdia sami seba popisujú ako nové puzzle game štúdio, ktoré sa zameriava na silný príbeh a unikátne prvky.

Na Kickstarteri a Steam Greanlight hľadajú podporu predovšetkým preto, že sa zameriavajú na kvalitnú grafiku a kvalitná grafika je drahá. Ich cieľom je vytvoriť niečo unikátne. Hra je momentálne dokončená na 50% a ak sa tvorcom podarí vyzbierať £25 000 libier, budú môcť dodať hru v stanovenej kvalite a na čas (t.j. október 2016). Na to im momentálne chýba £4 000 libier.

Mne osobne sa vizuálny štýl celkom páči, ťažko však povedať, čo za cenu okolo €20 eur dostaneme a hlavne aká dlhá bude. Držím však palce. Okrem PC a MAC vychádza aj na iOS a Android. Pokiaľ ťa hra zaujala, Kickstarter kampaň nájdeš tu.

zdroj všetkých fotiek: kickstarter.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech