TOP 10 najlepšie zarábajúcich YouTuberov!

  • Všetci by sme chceli zarábať milióny. Predstav si, že hráš hry, natáčaš sa pritom, nechávaš svoje emócie voľne plynúť a milióny fanúšikov ťa pritom sledujú.
image_1445085629.jpeg
  • Všetci by sme chceli zarábať milióny. Predstav si, že hráš hry, natáčaš sa pritom, nechávaš svoje emócie voľne plynúť a milióny fanúšikov ťa pritom sledujú.

 

Cestu k takémuto bohatstvu ukázal švédsky hráč a hviezda YouTube Felix Kjellberg, známy aj ako PewDiePie. Dnes už nie je sám. Zostavili sme rebríček desiatich najlepšie zarábajúcich YouTube hviezd, ktorí dohromady zarobili od 1.6.2014 do 1.6.2015 dohromady závratných 54,5 milióna dolárov. Niektorí zarábajú prankami, niektorí si proste patlajú make-up na tvár. To, ako si niektorí dokážu zarobiť milióny otvára otázku, aké zvrátené sú naše hodnoty v digitálnom veku.

 

Aby som ti ukázal, o čom to celé je, ku každému milionárovi som pridal jeho najpopulárnejšie video. 

 

1. PewDiePie: 12 miliónov

Švédsky hráč dosiahol 10 miliárd videní. Stačí mu hrať nejakú hru a strielať pritom jeden vtip za druhým.

 

  

2. Smosh: 8,5 milióna dolárov

Ian Hecox a Anthony Padilla sú priatelia od detstva a slávu si získali cez napodobňovanie pokémonov. Dnes majú päť rôznych kanálov a celovečerný film, najpopulárnejšie sú však stále ich skeče.

 

 

3. Fine Brothers: 8,5 milióna dolárov

Benny a Rafi Fine tažili z YouTube ako nikto iný. Celé ich videá sú o tom, že si zavolajú ľudí všetkých vekových kategórií a natáčajú ich reakcie na iné videá. Napríklad aj tie, ktoré urobil PewDiePie.

 

 

4. Lindsey Stirling: 6 miliónov dolárov

Fantastická huslistka robí cover verzie populárnych piesní a pridáva k tomu tanečné pohyby. Nevydala sa tradičnou cestou, ako väčšina “hviezd” (mnohí začínali natáčaním sa pri hraní hier), no o to viac si miesto v tomto rebríčku zaslúži. Podľa mňa dokonca najviac.

 

 

5. Rhett a Link: 4,5 milióna dolárov

Ďalší kamaráti z detstva si získali slávu originálnymi reklamami. Najväčšie prijmy potom prišli z partnerstva s Gilette, Wendy’s alebo Toyotou.

 

 

6. KSI: 4,5 milióna dolárov

Ďalšia hviezdička, ktorá si neskutočné peniaze zarobila hraním hier. Olajide Olatunji neskôr využil svoju slávu a začal koketovať s hudbou. Jeho singel “Lamborghini” sa dokonca dostala aj do Britských hitparád.

 

 

7. Michelle Phan: 3 milióny dolárov

Mnoho dievčat sleduje celebrity a túžia vyzerať, ako oni. Vďaka Phan je to teraz možné. Michelle sa dokáže namalovať ako akákoľvek celebrita a na YouTube prezentuje svoje tutoriály.

 

 

 

8. Lilly Singh: 2,5 milióna dolárov

Ďalšia celebrita, ktorá si zarobila tvorbou krátkych skečov.

 

 

 

9. Roman Atwood: 2,5 milióna dolárov

Roman tvorí krátke a jednoduché pranky. Niektorí ho nazývajú nezrelým, no jemu je to zrejme jedno. Predsa len, partnerstvo s Nissanom mu túto duševnú bolesť vylieči.

 

 

10. Rossana Pansino: 2,5 milióna dolárov

Každý má rád torty a ešte viac torty v tvare niečoho, čo miluje. Rossana urobila formát podobný tradičným kuchárskym šou, no predsa úplne jedinečný.

 

 

Čo dodať? Osobne nie som fanúšikom prankov a podobných videí. Ak máš skvelý nápad a talent, choď do toho. Ale dobre si to najskôr zváž. Videá na YouTube nie sú nepodobné, ako trh v každom inom odvetví na svete. Uspejú naozaj len najlepší.

 

Poznám ľudí, ktorí kvôli videám nechali vysokú školu. Poznám ľudí, ktorí kvôli videám nechali prácu. A nepodarilo sa. Je zaujímavé vidieť, ako niekto zarobil milióny dolárov za natočenie pár videí. No nikto ti neukáže státisíce, určite aj milióny ľudí, ktorí zlyhali. V každom prípade, ak nemáš čo stratiť, tak smelo.

 

zdroj: forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech