TOP 15 najzaujímavejších vynálezov 2016

  • Ľudská vynaliezavosť a kreativita nemajú hraníc, o čom svedčia aj tieto cool vynálezy.
windows-holographic
  • Ľudská vynaliezavosť a kreativita nemajú hraníc, o čom svedčia aj tieto cool vynálezy.

Každý deň ľudia po celom svete vynájdu niečo nové a úžasné. Zdá sa to ako včera, keď boli všetky tieto fascinujúce veci len predstavami sci-fi spisovateľov, ale dnes sú realitou a používa ich množstvo obyčajných ľudí.

Levitujúci bonsai

Obyčajné kvetináče? Tie sú zastarané – kvetináče by mali lietať! S týmto heslom, Hoshinchu vynašiel levitujúce kvetináče, ktoré prinesú trochu budúcnosti do každej domácnosti.

 

Obloha v lietadle

Lietanie lietadlom je niekedy nudné a to najmä v prípade, že let dlho trvá. Boeing to vzal na vedomie a rozhodol sa navrhnúť lietadlá s obrazovkami na podlahe a strope, na ktorých budú môcť pasažieri vidieť mraky a nočnú oblohu. Jediná vec, ktorá príde na myseľ pri vstupe do takéhoto lietadla je “Vau!”

 

Zariadenie na recykláciu papiera pre kancelárie

Recyklácia papiera je náročná na čas a úsilie. Japonská spoločnosť EPSON sa rozhodla nájsť riešenie tohto problému. Prišli s pomerne malým zariadením, ktoré zrecykluje papier v priebehu niekoľkých hodín a neminie pri tom ani kvapku vody. Toto by malo byť povinným vybavením v každej kancelárií.

 

Núdzová kabína pre lietadlá

Bezpečnosť letu je pre cestovateľov prioritou číslo jedna, takže vedci neustále pracujú na nových a vylepšených bezpečnostných systémoch, ktoré umožnia pohodlné a bezpečné lety. Ukrajinský vynálezca Vladimir Tatarenko navrhol systém, ktorý v prípade núdze oddelí priestor pre cestujúcich od lietadla a zaistí jeho hladké pristátie na akomkoľvek povrchu.

 

Tablet pre nevidiacich

Tento tablet umožní nevidiacim prečítať desiatky tisíc kníh. Ukrýva v sebe mnoho malých senzorov, ktoré vystupujú z povrchu ako bodky a tvoria tak písmená.

 

Živé komixy

Pokrok neobišiel ani umenie. Umelecká platforma boomcore vydala vôbec prvé živé komiksy. Stačí, keď otvoríš stránku, pozrieš sa na ňu cez kameru v tablete a postavy sa začnú pohybovať a hovoriť. Komiksy neboli nikdy tak pútavé!

 

Obchod pre šoférov

Dahir Insaat v súčasnej dobe buduje vôbec prvý supermarket pre vodičov – Drive Market. Budeš v ňom môcť nakúpiť všetko, čo potrebuješ bez toho, aby si musel vystúpiť z auta. Zaujímalo by ma, či sa do takého obchodu dá ísť aj pešo.

 

Supertenká ohybná obrazovka

Zdá sa, že výrobcovia televízií dosiahli najmenšiu možnú hrúbku obrazoviek. Už sa nebudeš musieť teperiť s tým veľkým, nemotorným televízorom. Proste ho len zroluješ a ideš.

 

Stroj na presádzanie stromov

Tento stroj pod názvom Dutchman, dokáže vo veľmi krátkom čase presadiť celé stromy. Stromy počas tohto procesu nepoškodí a môžu byť ľahko presunuté na iné miesto.

 

Čistič mora

Jedného dňa sa chlapci z The Seabin Project rozhodli, že by sa mali postarať o ekológiu a vynašli zariadenie, ktoré čistí vodu od odpadkov. Je neuveriteľne jednoduché, ale zároveň veľmi užitočné.

 

Holografický teleport

Výskumníci spoločnosti Microsoft prišli so zariadením, ktoré je podobné tým, aké si už videl v sci-fi filmoch. Dokonca aj keď je osoba, s ktorou hovoríš veľmi ďaleko, môže sa rozprávať a interagovať s tvojim holografickým obrazom.

 

Tlačiareň na nechty

Chceš mať každý deň nové skvelé vzory na nechtoch, ale nemáš na to čas a trpezlivosť? Tak tento vynález je presne pre teba! Stačí keď nahráš ľubovoľný obrázok zo smartfónu do nailbot-a, a ten ho vytlačí na tvoje nechty. Aké krásne jednoduché.

 

Hoverboard, ktorý naozaj lieta

Názov hoverboard dnes spájame s všelijakými možnými produktmi, ale žiaden z nich nie je presne to, čo sme chceli – lietať ako Marty McFly. Asi najviac sa filmovému hoverboardu približuje ArcaBoard, ale ten si rozhodne neschováš do batohu tak, ako hrdina z Návratu do budúcnosti. Váži totiž cez 80 kíl.

 

Hologramy Magic Leap

Čo môže byť viac neobvyklé než obrovská veľryba priamo v školskej telocvični? Magic Leap dokáže vytvárať nielen obrie morské príšery, ale tiež drakov, ružové slony a dokonca aj celé svety.

 

Hasiaca bomba

A na koniec vecička, ktorá by mala byť prítomná v každom kufri auta a každej domácnosti. Táto malá bomba dokáže uhasiť veľký požiar a zachrániť veľa životov.

zdroj: brightside.me, zdroj titulnej fotografie: blogs.windows.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech