TOP 13 najužitočnejších webov pre každého cestovateľa

  • Či cestuješ veľa alebo málo, sú veci, ktoré sa oplatí vedieť. Tu je pár veľmi užitočných webových stránok, o ktorých by mal vedieť každý cestovateľ.
tra
  • Či cestuješ veľa alebo málo, sú veci, ktoré sa oplatí vedieť. Tu je pár veľmi užitočných webových stránok, o ktorých by mal vedieť každý cestovateľ.

Z času na čas sa stane, že sa počas cestovania ocitneš v situácií, ktorá ti dosť skomplikuje život. Či už ideš na Work & Travel, dovolenkuješ sólo či s kamošmi na vlastnú päsť alebo brázdiš svet hore-dole ako ostrieľaný cestovateľ, tieto webové stránky ti môžu byť počas ciest veľmi nápomocné.

 

1. TripExpert

TripExpert-1024x475

foto: lifehack.com

Zrejme už každý pozná TripAdvisor, kde užívatelia hodnotia všetko, čo sa týka cestovania. Lenže, sto ľudí, sto chutí. TripExpert ti ponúka referencie expertov. Naťukaj do vyhľadávača svoju destináciu alebo ubytovanie a získaj pohľad experta.

 

2.  Oyster

OYSTER-1024x553

foto: lifehack.com

Ak si občas prezeráš napríklad dovolenkové katalógy cestovných agentúr, ktoré lákajú ľudí do krásnych hotelov s privátnymi, čistými plážami a krásnymi žiarivými farbami, asi vieš, že si trochu pomohli PhotoShopom. Najmä potom, čo si pobyt zaplatíš, prídeš na miesto a realita je trochu iná. Oyster  ťa vyvedie z omylu a ukáže ti fakty a pravdu, akokoľvek krutú. Keď vieš včas, aspoň ušetríš. Stránka porovnáva hotelové fotky so svojimi vlastnými a ukazuje, ako to vyzerá naozaj.

 

3.  Yelp!

YELP-1024x641

foto: lifehack.com

Ak sa na cestách často nevieš rozhodnúť, kde zostať, čo a kde zjesť, možno ti pomôže práve Yelp!. Táto stránka má špecifickú skupinu ľudí, ktorí nechávajú komentáre, a to často s hodnoteniami a obrázkami. Môžeš si tiež pozrieť, či komentujúca osoba zanecháva prvý komentár a možno sa len nechala uniesť zlou náladou, alebo je prispieva pravidelne a vie, čo hodnotí.

 

4.  Trip Tribe

TRIP-TRIBE-1024x493

foto: lifehack.com

Ak sa bojíš cestovať sám, skús Trip Tribe. Zadaj niečo o sebe a Trip Tribe ti na základe tohto navrhne dovolenky alebo zaujímavé miesta na výlet, a čo viac, spojí ťa s ľuďmi v rovnakom veku, statusom a záujmami. Táto stránka je dobrým spôsobom, ako nájsť vhodného cestovateľského partnera ešte pred samotnou cestou.

 

5.  Skiplagged

SKIPLAGGED-1024x438

foto: lifehack.com

Neskutočná stránka! Ak máš na transport trochu viac času, ale hlavne chceš ušetriť, pozri sa, ako veľmi môžeš. Zaplať za let z bodu A do bodu B 86 Eur miesto 200. Hneď klikaj, lebo toto je stránka, na ktorú sme všetci horlivo čakali.

 

6.  Sleeping In Airports

SLEEPING-IN-AIRPORTS-1024x582

foto: lifehack.com

Občas sa stane (niektorým z nás takmer každoročne), že si musíme pospať aj na letisku. Predsa nebudeš platiť za hotel, však? Táto stránka obsahuje recenzie, hodnotenia a odporúčania pre unavených aj ostražitého cestovateľa.

 

7.  Responsible Travel

Responsible-Travel

foto: lifehack.com

Ak ťa, okrem iného, zaujíma ekoturizmus, táto stránka môže byť veľkou pridanou hodnotou. Môžeš sa rozhodnúť, či chceš cestovať na medové týždne, rodinnú dovolenku, s kamarátmi. Môžeš sa rozhodnúť, či sa ideš bicyklovať alebo nakupovať. Ty sám si vyberieš, o čo máš záujem, a na základe tvojho výberu ti stránka ponúkne miesta spolu s obrázkami, cenami, popismi, hodnoteniami a navrhnutou trasou. Stránka navyše obsahuje aj kvalitu ubytovania a niekedy dokonca aj materiál použitý pri konštrukcií.

 

8.  Peek

peek-1024x470

foto: lifehack.com

Nechaj sa inšpirovať. Doslova. Vďaka Peek sa môžeš pozrieť, ako ostatní ľudia trávia svoj “Dokonalý deň” a na základe toho si naplánovať ten vlastný. Stránka obsahuje aj akcie a ponuky zaujímavých atrakcií a zájazdov. Peek je stránka, z ktorej sa ti nebude chcieť odísť.

 

9. The Man in Seat Sixty-One

The-Man-in-Seat-Sixty-One-1024x500

foto: lifehack.com

Nie všetci sú fanúšikmi lietadiel a letov ako takých. Bez ohľadu na to, či let trvá jednu hodinu alebo 13. Táto stránka je vhodná pre všetkých, ktorí sa vyžívajú v cestovaní vlakom. Tento spôsob dopravy je rozhodne zaujímavý, ponúka ti výhľad na okolie s dostatočným komfortom. Stránka ti ponúka obrázky, navrhuje trasy a zároveň uvidíš veci z perspektívy experta.

 

10.  Black Tomato

Black-Tomato-1024x489

foto: lifehack.com

Máš záujem o luxusnú dovolenku vo viacerých destináciách? Táto stránka ti ponúka skvelý itinerár. Alebo máš záujem o výletnú plavbu loďou? Opäť ponuka skvelého itineráru. Či iba snívaš, alebo sa na takéto cesty naozaj chystáš, Black Tomato je pripravené aj na teba a tvoje sny.

 

11. Hipmunk

Hipmunk-1024x487

foto: lifehack.com

Táto stránka obsahuje agonickú škálu, ktorá ti ukáže, aké veľké môže byť tvoje utrpenie pri dlhom lete, či už si zvedavý na to, ako málo priestoru budú mať tvoje nohy, alebo aké neskutočne dlhé môže byť tvoje medzipristátie. A ak hľadáš hotel, podľa farebného spektra uvidíš, ako ďaleko od miesta tvojho ubytovania sa nachádza lokálny nočný život a tiež to, či je re teba vhodný alebo nie. Nie každý chce mať spálňu a spomenutý nočný život predelený iba stenou a oknom.

 

12.  AirHelp

AirHelp-1024x481

foto: lifehack.com

Cestovanie so sebou, bohužiaľ, občas prináša aj komplikácie. A tie letiskové vedia teda poriadne znepríjemniť každú cestu. Ak si stratil batožinu, bol si zdržaný, zmeškal si let alebo si mal pocit, že ti aerolinky akokoľvek krivdia, klikni si na AirHelp. Pomôže ti zistiť, aké sú tvoje práva a tiež to, akú náhradu škody môžeš očakávať. Myslím si, že takto zistiť niečo viac ešte pred tým, ako sa niečo stane, ti rozhodne neuškodí.

 

13.  Skift

Skift-1024x493

foto: lifehack.com

Je dobré vedieť, či letecká spoločnosť, ktorou sa chystáš letieť, náhodou nekrachuje, a to ešte pred tým, ako si zakúpiš nevratný lístok. Táto stránka ťa udrží informovaného o všetkom potrebnom, lebo ako to už býva, nikdy nevieš, čo sa môže pokaziť.


Dúfam, že ti tieto tipy pomohli a možno ti aspoň o niečo viac spríjemnili moment pred cestou alebo samotný pobyt.
Ak okrem takýchto tipov hľadáš aj LACNÉ alebo BEZPLATNÉ UBYTOVANIE, rozhodne klikni SEM a vyberaj. Šťastnú cestu.

Zdroj: Dawn Van Ness, lifehack.org, zdroj titulnej fotografie: notable.ca

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá