Torrentz.eu je ďalšia populárna torrent stránka, ktorá skončila

  • Ďalšia vlajková loď sa potopila.
collage
  • Ďalšia vlajková loď sa potopila.

Dva týždne po ukončení prevádzky KickassTorrents po tom, čo zakladateľa Artema Vaulina zatkli v Poľsku, torrentová komunita stratila ďalšieho veľkého hráča – tentokrát Torrentz.eu.

Po viac ako trinástich rokoch fungovania, populárna stránka oznámila svoj koniec. Hoci je domovská stránka stále aktívna, Torrentz kompletne ukončila všetky vyhľadávacie funkcie a odstránila všetky odkazy na torrenty.

Artem-Vaulin

foto: biographyinc.com

Hoci na tejto stránke neboli priamo žiadne súbory a fungovala iba ako Google pre torrenty, stala sa jedným z najpopulárnejších meta-search enginov vďaka indexovaniu torrentov od rôznych trackerov s miliónmi návštevníkov každý deň.

Dôvod prečo sa stránka zrušila zatiaľ nebol oznámený. Jediné detaily poskytuje odkaz napísaný na domovskej stránke: „Torrentz bol bezplatný, rýchly a schopný meta-search engine, kombinujúci výsledky z veľkého množstva iných search enginov.

S ukončením tejto stránky prišla torrentová komunita za menej ako tri týždne o dva najväčšie zdroje. V prípade KickassTorrents to netrvalo dlho a objavilo sa niekoľko malých stránok, ktoré zaplnili medzeru po prominentnom trackerovi. Uvidíme, či sa to stane i v prípade Torrentz.eu.

Torrentz-vs-KickassTorrents-UK-Copyright-Torrentz-eu-proxy-back-online-KAT-popular-sharing-site-Chicago-Artem-Vaulin-share-music-616013

foto: express.co.uk

zdroj: thenextweb.com, zdroj titulnej fotky: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech