Toto je najkrajšie Airbnb ubytovanie, ktoré dnes nájdeš v Tatrách

  • Cestovateľské chúťky Slovákov sa v posledných rokoch zmenili. Leto už dávno neznamená dvojtýždňovú dovolenku v Chorvátsku.
collage a
  • Cestovateľské chúťky Slovákov sa v posledných rokoch zmenili. Leto už dávno neznamená dvojtýždňovú dovolenku v Chorvátsku.

Oveľa viac, najmä mladých, vyráža na „city breaky“, keď si lacno zaletia do okolitých miest a strávia tam 3-5 intenzívnych dní, stále viac Slovákov však objavuje nesporné krásy Slovenska a neváha cez leto uprednostniť pred vylihovaním na pláži naše krásne hory. A hoci teda Vysoké Tatry nie sú zďaleka jediným miestom na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť, rozhodli sme sa priniesť ti niekoľko možností ubytovania v Tatrách, ktoré subjektívne považujeme za najkrajšie a ponúkané sú cez platformu Airbnb.

 

Forest House v Štrbe

Tento dom ťa vyjde na 2 noci, čo je minimum, koľko tu môžeš stráviť, 639 eur. Každá ďalšia noc ti potom ubytovanie predraží o takmer 300 eur. Nenechaj sa však zmiasť vysokou cenou. Tento útulný dom so saunou a veľkou záhradou dokáže podľa názvu privítať až 22 ľudí, podľa informácií až 34 ľudí. V domčeku sa nachádza aj veľká miestnosť, kde môžeš pre takmer tri desiatky ľudí zorganizovať dokonca aj workshop či prednášku. Ideálne pre firemné teambuildingy, čo povieš?

a2

Apartmán WILI

Priestranný a minimalisticky pôsobiaci apartmán vyjde na noc približne 115 eur, pričom pojme ôsmych návštevníkov. Zo zariadenia mám veľmi zvláštny pocit – na jednu stranu pôsobí apartmán až luxusne, na druhej to asi nebude tá správna voľba pre tých, ktorí cez Airbnb hľadajú atmosféru domova. Pre biznis účely, prípadne ak máte radi čistý a veľký apartmán, bez nejakých rušivých prvkov,  je WILI super voľba. Deniska, ktorá je hostom, tento apartmán ponúka hneď v dvoch prevedeniach, pričom z oboch máš výhľad na krásne Tatry.

a3a4

Horský apartmán Štáfl

Toto je presný opak apartmánu WILI. Toľko rušivých prvkov na meter štvorcový som asi ešte nevidel, gýčové povliečky tiež nie sú podľa môjho vkusu, napriek tomu tento apartmán pôsobí ako skutočne niečo, kde objavíš pravú horskú atmosféru. V rámci ubytovania si užiješ wellness a saunu, ak by si si odložil návštevu až na zimu, pripravená je aj vonkajšia vírivka. Je však pomerne drahý. Za 172 eur na noc sa tu vyspíte len dvaja. Ak nemáš problém s peniazmi a chceš zobrať frajerku na pár nezabudnuteľných nocí v horskej chate, vieš, kam máš ísť.

a5

Vila Studienka

Luxusná chata s výhľadom na Gerlach a Slavkovský štít je skvelou alternatívou pre partiu, či rodinu. Zmestí sa sem 8 návštevníkov, ktorý za noc zaplatia súhrnne 206 eur. Kombinácia dreva a moderného vybavenia ma naozaj zaujala – z každého sveta ponúka to najlepšie a pre mňa osobne je zo zoznamu práve táto chata favoritom.

a6

zdroj: airbnb.com, zdroj fotografií: airbnb

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech