Toto je najlepší čas pre podnikanie!

  • Slováci sú všeobecne pesimisti. Od malička nám je vsugerované, ako je všetko zlé a aké to kedysi bolo skvelé. Bežní ľudia, sa sťažujú ako im chýba komunizmus. Podnikatelia fantazírujú o tom, ako mohli založiť ďalší ESET, či Sygic, ak by len vedeli to, čo vedia teraz. Všetci sú uviaznutí v minulosti, zatiaľ čo im príležitosť uniká pomedzi prstami.
titulna
  • Slováci sú všeobecne pesimisti. Od malička nám je vsugerované, ako je všetko zlé a aké to kedysi bolo skvelé. Bežní ľudia, sa sťažujú ako im chýba komunizmus. Podnikatelia fantazírujú o tom, ako mohli založiť ďalší ESET, či Sygic, ak by len vedeli to, čo vedia teraz. Všetci sú uviaznutí v minulosti, zatiaľ čo im príležitosť uniká pomedzi prstami.

Všetci sa mýlia.

Som si na 100% istý, že najlepší čas v histórii pre podnikanie je práve teraz.

 

Dostupnosť

Založiť si v súčasnosti spoločnosť je veľmi lacné. Online podnikanie môžeš spustiť za menej ako 100 EUR ( nehovorím o poplatkoch na zriadenie a prevádzkovanie živnosti, či spoločnosti, jedná sa o cenu za rozbehnutie funkčnej stránky). Zaregistruješ si doménu, kúpiš webhosting, vyberieš si webdizajn cez WordPress a vuala, môžeš začať. Tento prístup umožňuje založiť akýkoľvek biznis model, či už ide o e-commerce alebo služby.

Áno, určite narazíš na viac nákladov potom čo začneš budovať vlastný softvér alebo platformu, no základ ťa bude stáť iba 15 EUR mesačne.

 

Nepotrebuješ venture kapitál pre založenie malého startupu či podnikania. Potrebuješ iba mať na to gule.

Optimized-1

Globálne tímy

Ani nájsť co-foundera nie je dnes takou výzvou, ako kedysi. Zatiaľ čo stretnutie s partnerom v minulosti bol zdĺhavý proces, dnes môžeš nájsť talentované indivíduá na druhej strane planéty. Pozri sa na Woothemes – ich originálny tím bol od seba oddelený stovkami míľ.

Nie si limitovaný ľuďmi a technológiami, ktoré sú okolo teba. Máš schopnosť nájsť génia, ktorý perfektne zapadá do tvojho modelu podnikania, bez ohľadu na to, kde sa nachádza. Pokiaľ potrebuješ niekoho, kto ti pomôže zdolať ten vrchol, dotyčnú osobu nájdeš.

 

Svetovú populáciou máš prepojenú a dostupnú na dosah rúk, ver mi, že háčik nespočíva v nájdení co-foundera ale v rozhodnutí, ktorý je ten správny pre teba.

10-0094

Nástroje a platformy

Od e-commerce doplnkov a riešení po 3D tlačenie, o všetko sa môžeš postarať prostredníctvom svojho smartfónu. Je to neuveriteľné. O aplikáciách, softvéroch a platformách, ktoré sú v súčasnosti dostupné 24/7 sa kedysi ani nesnívalo.

Veľa z nich máš k dispozícii aj zdarma.

 

Jedinou prekážkou k dosiahnutiu toho čo chceš sú iba tvoje vedomosti.

 

A čo sa týka tvojich vedomostí..

Môžeš sa naučiť čo len chceš. Máš online kurzy, školy, učiteľov a aplikácie, všetko čo ti poskytne dostatok vedomostí, ktoré potrebuješ aby si začal programovať, či vytvoril úspešný biznis. Pokiaľ máš nedostatok vo svojich vedomostiach, za minimálne náklady sa ich môžeš naučiť z pohodlia tvojho gauča.

Vývoj technológii a podnikania vytvára nové príležitosti každý deň. Je to iba investovanie času do absorbovania vedomostí a nadobudnutie požadovanej úrovne. Materiály a šanca získať vzdelanie je práve teraz tam vonku. Pozri sa na Code Academy či Udemy, už základné informácie pre spustenie tvojho prvého startupu nájdeš dokonca aj na Quore.

 

3

Nemáš veľa skutočných dôvodov prečo nezačať

Pokiaľ chceš začať podnikať, moja rada pre teba znie, nájdi si čas. Začni hneď teraz, zober si kúsok papiera a načrtni si kto si, čo ťa baví, aký problém vidíš vo svojom okolí a aké riešenie je preň vhodné. Porozprávaj sa o tom so svojimi priateľmi. Mysli globálne, konaj lokálne. Na internete nájdeš odpoveď na všetko.

Nepočúvaj ostatných, ktorí ťa od toho odrádzajú. Som si istý, že to nemyslia zle a iba sa boja sa o teba aby si nezlyhal. Niekedy, a to je tento prípad, musíš námietky ostatných ignorovať. Aj keď sú to tvoji rodičia…viem, aké to je ak ti tí najbližší neveria. Bolí to. Oni však nežijú v dnešnej dobe. Sám to predsa počuješ, keď ti hovoria aké skvelé to bolo za komunizmu. Pokiaľ máš v sebe neustále pocit, že toto je pre teba a ten pocit nie a nie pominúť, tak to je pre teba! Ak však zmeškáš príležitosť, ktorá je pred tebou…oľutuješ to.

 

Toto je najlepší čas začať podnikať. A je to zároveň najhorší čas pre výhovorky a dôvody prečo nezačať.

4

zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK