Toto je najlepšie, čo slovenská kávová scéna ponúka. Vybrali sme TOP kaviarne

  • Kaviarní je na Slovensku ako húb po daždi
  • Toto je 5 najlepších, ktoré sme vybrali
káva
reprofoto: Instagram/goriffee.kosicka, Kavičkari
  • Kaviarní je na Slovensku ako húb po daždi
  • Toto je 5 najlepších, ktoré sme vybrali

Kávova kultúra na Slovensku prekvitá a slovenskí kávičkári sa môžu tešiť tomu, že sa pomaly, ale isto z kaviarní vytráca turek v duritke, komoditné kávy s predraženým zrnom alebo kávy v pollitrovom pohári so šľahačkou na vrchu.

Je však naozaj ťažké vybrať len jednu kaviareň, ktorá by bola tá najlepšia na Slovensku. Aj preto sme ich pre teba vybrali 5 a núdzu o skvelú kávu, ale aj nekávu, v nich skutočne mať nebudeš. 

5. AM Coffee

Rebríček skvelých kaviarní odštartujeme hneď v hlavnom meste. Na piatu pozíciu sa celkom zaslúžene dostal nie až tak dlho otvorený podnik na sídlisku Slnečnice v Bratislave.

Za kaviarňou AM Coffee stojí mladý pár Adam a Michaela, ktorí si týmto počinom plnia sen. Obaja si dávajú skutočne záležať na prvotriednej kvalite výsledného produktu. Na dobrú kávu si naozaj potrpia, keďže Michaela je dokonca aj juniorskou majsterkou v baristike na Slovensku.

AM Coffee
zdroj: Startitup/Nikol Pápayova

Ku káve však nesmie chýbať ani skvelý koláč. Pokiaľ ti je známy koncept podniku Purista, tak vieš, že ich lahodné tarty od nich, ktoré nájdeš aj v petržalskej kaviarni, sú skutočnou delikatesou. Každá jedna surovina, ktorá sa v koláčoch nachádza, je nadpriemernej kvality. 

„Obaja sme snívali o vlastnom podniku, už keď sme chodili na strednú školu. Na konci štúdia sa naše cesty prepojili,“ prezradili nám.

4. Holy Shot

Holy Shot je dôkazom toho, že sa nebavíme len o „bratislavskej kaviarni“, ale téma výberovej kávy sa dostala naozaj naprieč Slovenskom. Túto kaviareň som do tohto rebríčku vybral hlavne kvôli celému konceptu.

Veľmi ma oslovila myšlienka, že do kaviarenského sektora sa vrhla Grétka v takom mladom veku a vo svojich 20 rokoch dokázala, že aj mladý človek vie čo je dobré gastro. 

čašníčka a kavami na tick, barista pripravujúci pour over
zdroj: Facebook/Holy Shot

Okrem širokého spektra káv ťa v Holy Shot čakajú aj kvalitné čajové lístky, belgická čokoládu a špeciality podniku, ako napríklad ich vlastné ľadové čaje či limonády.

Okrem klasického kaviarenského menu stojí za povšimnutie určite aj ponuka miešaných drinkov. Práve pri nich skutočne narazíš na kreativitu tohto podniku. Neboja sa totiž experimentovať a vkladať do každého receptu kúsok seba. 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroj: archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá