Týchto 12 exotických destinácií si môžu dovoliť aj študenti

  • Exotika sa často spája s luxusom a drahými hotelmi, no vôbec to tak nemusí byť. Exotická dovolenka a kultúra sa dajú vychutnať aj za menej peňazí. Táto správa určite poteší všetkých študentov.
collage
  • Exotika sa často spája s luxusom a drahými hotelmi, no vôbec to tak nemusí byť. Exotická dovolenka a kultúra sa dajú vychutnať aj za menej peňazí. Táto správa určite poteší všetkých študentov.

Thajsko

 

KhaoPhingKanThailand-768x432

foto: lifehack.org

Ak cheš svoje peniaze minúť naozaj hodnotne navštív Bangkok. Jedlo a ubytovanie sú tu oveľa lacnejšie ako v okolitých miestach Thajska a je to tu aj zaujímavejšie, napríklad taký Khao Phing Kan na fotografii, známy tiež ako ostrov Jamesa Bonda. Taktiež sa tu veľmi ľahko dostaneš k tigrom.

 

Indonézia

 

ubud-768x512

foto: flickr.com / Arian Zwegers

Možno budeš prekvapený tým, že Indonézia je štvrtou najľudnatejšou krajinou sveta. Žije tu približne 240 miliónov ľudí. Indonéziu tvorí niekoľko malých ostrovov a ponúka úplne inú scenériu na akú sme zvedaví. Obdivovať môžeš obrovské vulkány alebo aj tradičné tanečné vystúpenie Legongu.

 

Malajzia

 

batucaves-768x512

foto: flickr.com / Hadi Zaher

Kuala Lumpur je jednou z najpopulárnejších destinácií a pokiaľ sa nerozhodneš zostať v luxusnom hoteli, dá sa to finančne zvládnuť. Navštíviť môžeš jaskyne Batu na fotografii alebo zažiť rôzne výlety v zaujímavých scenériách.

 

Filipíny

 

puertoprincesaundergroundriver-768x512

foto: flickr.com / Shankar S.

Filipíny sú vo všeobecnosti skvelou destináciou pre mnohých cestovateľov. V ponuke sú skutočne lacné potápania, pláže, známe ryžové terasy v mestečku Banaue, aktívna sopka Mayon či výlet cez Puerto Princesa čo je podzemná rieka a jeden zo siedmich zázrakov prírody. Na deň neminieš ani 20 eur.

 

Albánsko

albania-768x524

foto: flickr.com / Visionn Photo

Aj keď toto nie je možno prvá krajina, ktorá ti napadne pri slove „exotická“, no aj tak má čo ponúknuť. V Albánsku sú ceny nízke a okrem kultúry si môžeš užiť aj krásne pláže, ako je napríklad táto nazývaná Ksamil.

 

Bulharsko

 

7432772486_e6ed809ac4_b-768x510

foto: flickr.com/ Dennis Jarvis

Ďalšou východoeurópskou krajinou kde miniiš naozaj málo je práve Bulharsko. Navštíviť môžeš napríklad Plovdiv, kde môžeš vidieť rímske ruiny. Oproti plážam je to príjemná zmena.

 

Grécko

 

parthetnonacropolis-768x489

foto: flickr.com / Christos Loufopoulos

Ekonomická kríza v Grécku sprístupnila túto krajinu najmä študentom. Turizmom im však môžete aj pomôcť. Ak si fanúšikom gréckeho jedla alebo chceš vidieť historické pamiatky ako napríklad Pantheón, teraz je tá správna chvíľa.

 

Portugalsko

 

DSC_6447

foto: flickr.com / Pedro Ribeiro Simoes

Ďalšou finančne naozaj prístupnou krajinou je práve Portugalsko. Najpopulárnejšími sú najmä mestá Lisabon a Porto. Vychutnať si môžeš dobré víno a aj úžasný západ slnka.

 

Ekvádor

 

galapagos-768x501

foto: flickr.com / blinking idiot

Ak chceš relaxovať na pláži, zažiť exotickú kultúru alebo sa naučiť trochu po španielsky, navštív Ekvádor. Nie je tu vysoká kriminalita, takže o svoju bezpečnosť sa báť nemusíš. Populárnym miestom sú ostrovy Galapágy, najmä kvôli neobyčajným výhľadom.

 

Uruguay

 

estancia-768x347

foto: flickr.com / JohnSeb

Považuje sa za najmodernejší v Južnej Amerike a takisto za najbezpečnejší. Zažiť môžeš život hlavného mesta Montevideo, ale aj oddych na pláži. Pekným výletom môže byť aj návšteva rančov Estancia.

 

Peru

 

macchupichu-768x576

foto: flickr.com / Jorge Gobbi

Krajina Inkov ponúka množstvo z ich histórie. Ak rád objavuješ minulosť, Peru je jedno z najlepších miest, ktoré môžeš navštíviť. Je to však výborná destinácia taktiež pre surferov alebo fanúšikov plážového života.

 

India

 

indianspices

foto: flickr.com / Dennis Yang

India je jednou z najlacnejších krajín sveta a ponúka výborné jedlo a taktiež veľmi priaznivé ubytovanie najmä pre peňaženky. Je obrovská a zažiť tu môžeš, okrem tradičnej, zaujímavej kultúry, naozaj množstvo vecí.

vedeliSteZe_banner (1)

zdroj: vedelisteze.sk, zdroj titulnej fotografie: flickr.com / Shankar S.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK