Unikátny dom v Teheráne otáča svoje izby za Slnkom

  • Sharifi House je nádherný dom na úsporu miesta - pýši sa mobilnými izbami, ktoré rotujú po stlačení tlačidla. Či je leto alebo zima, Sharifi House ti ponúka toľko priestoru, koľko potrebuješ.
allinliving nl
  • Sharifi House je nádherný dom na úsporu miesta - pýši sa mobilnými izbami, ktoré rotujú po stlačení tlačidla. Či je leto alebo zima, Sharifi House ti ponúka toľko priestoru, koľko potrebuješ.

V Teheráne nájdeš určite mnoho krásnych vecí, a medzi ne treba zaradiť aj Sharifi House – úžasný dom, ktorý šetrí priestor. Iránsky architekt zo spoločnosti nextoffice naprojektoval dom, ktorý ponúka extra priestor a optimálne množstvo svetla. To všetko vieš kontrolovať jednoduchým stlačením tlačidla.

Sharifi-House-nextoffice-2

Celá mágia Sharifi House spočíva v pevnom základe domu a mobilných častí, ktoré sa dokážu prispôsobiť potrebám majiteľa. Izby na prvom a treťom poschodí sa môžu prerobiť a prispôsobiť sa tak rôznym účelom alebo ročným obdobiam.

Ako väčšina týchto pozemkov, aj Sharifi House obýva dlhú a úzku oblasť. Práve tento limitujúci aspekt dovolil architektom prísť s úplne iným riešením. Mobilné miestnosti vytŕčajú zo základu v takej miere, ako si to vyžaduje priestor alebo počasie.
Sharifi House zavádza v oblasti bývania (a nie iba toho iránskeho) zásady dynamického druhu bývania v závislosti od ročného obdobia – ponúka moderné verzie zimných a letných obývacích izieb (Zemestan-Neshin a Taabestan-Neshin).

lespersiennes com

foto: lespersiennes.com

V letnom období je dom otvorený a transparentný s veľkými terasami, zatiaľ čo v zimnom období sa „zatvorí“ a môže sa pochváliť minimálnymi otvormi. Tie teda prepúšťajú ešte menej svetla, ako sa nám počas zimy dostáva, čo možno nevyhovuje úplne každému, ale obdivovateľov si nájde napriek tomu určite mnoho.
Spodné podlažie je vyhradené pre garáž a upratovacie miestnosti, zatiaľ čo dve vyššie podlažia slúžia pre fitness miestnosť a vlastné wellness.
Koniec koncov, na čo by ti bolo v zime viac prirodzeného svetla, keď máš svoju wellness oázu.

Sharifi-House-nextoffice-11

Sharifi-House-nextoffice-7

1432014914132308

archdaily com

core 77 com

Zdroj a fotografie: inhabitat.com, zdroj titulnej fotografie: allinliving.nl

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech