Unikátny dvojposchodový byt v Bratislave, ktorý pôsobí útulne, až minimalisticky

  • Mezonetový byt v strešnej nadstavbe bytového domu z 50-tych rokov. Originálne priestorové riešenie a pridaná hodnota v podobe dvoch strešných terás.
collage byt
  • Mezonetový byt v strešnej nadstavbe bytového domu z 50-tych rokov. Originálne priestorové riešenie a pridaná hodnota v podobe dvoch strešných terás.

Byt s úžitkovou plochou 130 m2 sa nachádza v širšom centre Bratislavy. Obýva ho mladá štvorčlenná rodina.

Viac podobných článkov nájdeš na Archinfo.sk.

Prvé podlažie je dispozične riešené ako trojizbový byt s kompletným zázemím a príslušenstvom.

Druhé podlažie je pridanou hodnotou, ktorá okrem bonusových obytných priestorov ponúka aj dve terasy o rovnakej výmere cca 20 m. Zmeny v dispozícii oproti pôvodnému návrhu boli zamerané hlavne na navýšenie úložných kapacít a preskupenie horného podlažia. Účelom bolo vytvorenie samostatnej rodičovskej časti z príslušenstvom v náväznosti na juhozápadnú terasu. Druhá terasa je prístupná jednoduchšie priamo z galérie nad schodmi.

Keďže medzi návrhom interiéru a jeho dokončením ubehlo pomerne veľa času, s klientom prebehlo k jednotlivým častiam interiéru veľa diskusií. Vďaka nim sa niekoľkokrát zmenila koncepcia rôznych prvkov interiéru, ale v konečnom dôsledku to pozitívne ovplyvnilo výslednú podobu bytu.

Materiály boli ponechané, pokiaľ to bolo možné v pôvodnom znení. Na dolnom podlaží je priznaný železobetónový strop a štítová stena v obývacej izbe je len nahrubo omietnutá na zosilnenej akustickej izolácie. Surové povrchy betónu a hrubej omietky sú doplnené sadrovými omietkami a dubovou podlahou, ktorá dominuje celému priestoru s výnimkou spodnej kúpeľne a WC.  Farebná škála použitá v interiéri je až na pár farebných akcentov neutrálna: biela, béžová, šedá a čierna.

Pracovný model

Pracovný model

zdroj: archinfo.sk, zdroj fotografií: Idealarch

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech