Unikli ceny a dátum vydania nového Windowsu 10

  • Na internete sa dnes v noci objavil k stiahnutiu nový Windows 10 aj s cenami. Tento prešľap sa podaril webu Newegg. Okrem toho začal dnes v noci Microsoft oficiálnu rezerváciu aktualizácií nového Windowsu 10.
image_1433144753.jpeg
  • Na internete sa dnes v noci objavil k stiahnutiu nový Windows 10 aj s cenami. Tento prešľap sa podaril webu Newegg. Okrem toho začal dnes v noci Microsoft oficiálnu rezerváciu aktualizácií nového Windowsu 10.

 

Portál Newegg dnes v noci vo svojom eshope pravdepodobne omylom zverejnil ceny nového Windowsu 10. Tak ako sme predpokladali, k dispozícii by mali byť 2 varianty. To prvou by mal byť Windows 10 Home Edition za $109,99 a druhou verziou bude Windows 10 Professional za $149,99.

Newegg takisto zverejnil aj dátum vydania nového operačného systému. Windows 10 by mal byť k dispozícií už od 29. júla. 

 

 

V januári sme sa dozvedeli, že Microsoft ponúkne všetkým používateľom operačných systémov Windows 7 a Windows 8 aktualizáciu na nový Windows 10 úplne zadarmo po dobu 1 roka. Je jún a Microsoft už začal používateľov vyzývať, aby sa postupne zapojili do programu aktualizácií.

Viacerí používatelia operačných systémov Windows 7 a Windows 8 sa dnes pochválili na rôznych fórach, že dostali od Microsoftu správu s názvom „Get Windows 10“. Jedná sa o aktualizáciu s názvom KB3035583, ktorá bude zodpovedná za samotnú aktualizáciu vášho starého Windowsu na Windows 10. Podľa informácií sa jedna o kľúčovú aktualizáciu, ktorá vám umožní bezplatný prechod a aktualizáciu vášho Windowsu. Na základe tejto aktualizácie si vytvoríte aj vašu osobnú rezerváciu, čo znamená, že ihneď po začatí aktualizácií, budete o tom informovaní a váš systém sa automaticky aktualizuje.

 

 

V prípade, že sa vám nestiahne táto aktualizácia automaticky, môžete si ju spustiť aj manuálne. Na to, aby ste si mohli následne aktualizáciu následne stiahnuť, budete potrebovať 3 GB voľného miesta na disku. To, že Microsoft začal rozposielať informácie o aktualizácií a vyzývať k rezervácii nového Windowsu 10, svedčí len o tom, ako veľmi chce prinútiť všetkých používateľov k prechodu na nový Windows 10. Na záver vydal Microsoft už iba správu, v ktorej dúfa, že do 2-3 rokov bude nový Windows 10 nainštalovaný na viac ako 1 miliarde zariadení.

 

Na oficiálne vydanie nového Windowsu 10 si tak budeme musieť ešte chvíľu počkať, avšak už teraz si ho môžete rezervovať a mať ho tak medzi prvými. :)

 

zdroj: Venture Beat, Newegg

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK