Univerzity, na ktorých sa rodí najviac budúcich miliardárov

  • Ak si si aj ty myslel, že sa na výšku museli všetci úspešní ľudia vykašlať, aby potom dosiahli svoje ciele, využili svoj potenciál a mohli o tom písať motivačné knižky, tak si na omyle.
image_1432065454.png
  • Ak si si aj ty myslel, že sa na výšku museli všetci úspešní ľudia vykašlať, aby potom dosiahli svoje ciele, využili svoj potenciál a mohli o tom písať motivačné knižky, tak si na omyle.

 

Existuje zoznam desiatich univerzít, ktoré produkujú boháčov ako na bežiacom páse, avšak zrejme ťa neprekvapí, že UK a ani Euba sa v ňom nenachádzajú. Deväť z nich je v USA a jedna vo Veľkej Británii. Na prvom mieste sa nachádza Harvard, univerzita s najväčším počtom absolventov, z ktorých sa stali miliardári. Až 52 žijúcich boháčov tohto kalibru vychodilo práve Harvard. Náhoda? Domysli si. Na druhom mieste sa nachádza University of Pennsylvania s „iba“ 28 miliardárskymi absolventmi. Zoznam pokračuje univerzitami: Stanford, NYU, Columbia, MIT (Massachusetts Institute of Technology), Cornell, USC (University of Southern California), Yale a Cambridge University, jediná univerzita z UK, ktorá sa do zoznamu dostala.

 

 

 

Takýto rebríček univerzít je súčasťou štúdie o svetových miliardároch, s ktorou prišla spoločnosť WealthX a UBS. Táto štúdia dokazuje, že hoci 68% svetových miliardárov úspešne absolvovalo vysokoškolské vzdelanie, stále je každý tretí živý miliardár bez titulu (buď školu nedokončil, alebo na ňu vôbec nešiel). Štúdia ale prináša viacero zaujímavých zistení. Napríklad to, že v USA, krajine s najväčším počtom miliardárov, by v priemere 515 občanov pri sčítaní malo spoločné finančné prostriedky dosahujúce až dve miliardy. To je viac než trojnásobok, toho čo by nahromadili občania Číny, ktorá je na druhom mieste v počte miliardárov. Zaujímavosťou tiež je, že až 89% čínskych miliardárov pripisujú svoj úspech výlučne sebe a svojej šikovnosti.

 

 

 

 

Ďalšou dôležitým faktom je, že iba 20% žijúcich miliardároch celé svoje bohatstvo zdedilo. Ďalších 20% miliardárov zdedilo menšiu časť svojho bohatstva, z ktorej dokázali spraviť väčšiu a až 60% začalo od nuly, tak ako napríklad aj Bill Gates. Mestom s najväčším počtom miliardárov je New York (96), ktorý nasleduje Hong Kong (75)Moskva (74).

 

zdroj: Fortune.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech