Update zemiakového šalátu z Kickstarteru

  • Najprv sranda, potom hit internetu a nakoniec nazbieraných viac ako 50k.
image_1406970721.jpeg
  • Najprv sranda, potom hit internetu a nakoniec nazbieraných viac ako 50k.

Pojem crowdfunding nie je nutné priaznivcom startup komunity vysvetľovať. Vďaka stránkam ako kickstarter, či Indiegogo a ľuďom, ktorí menšou sumou prispejú (väčšinou) na stratupy, našlo spôsob financovania niekoľko úspešných aj menej úspešných nápadov.

Z času na čas však financovanie z davu zasiahne davová psychóza a recesisti si prídu na svoje.  Jedným z nich, ktorému sa vďaka financiám od štedrých darcov podaril bláznivý husársky kúsok je Zach Danger Brown z Columbusu v americkom štáte Ohio.

Do dnešného dňa sa mu vďaka takmer 6600 darcom podarilo vyzbierať  bezmála 53 000 dolárov na (…wait for it…) zemiakový šalát

 

 Recesistický projekt mal na začiatku jednoduchý popis : „Basically I’m just making potato salad. I haven’t decided what kind yet.“ (Proste len robím zemiakový šalát. Ešte som sa nerozhodol aký.) Vtipkár zrejme nečakal, že sa jeho šalát stane takým hitom a po prvom úspešnom dni pridával výzvy a podporovateľov svojej recesie hecoval k ďalším príspevkom. Pri prekročení hranice 300 dolárov, sľúbil pribrať k svojmu grandióznemu žartu šéfkuchára, ktorý mu pomôže s prípravou. Pri 1000 dolároch zabezpečí live stream video prenos a pri 3000 dolároch usporiada párty v hale, keďže jeho kuchyňa toľko milovníkov šalátu nepojme.

 

 Okolo prípravy šalátu sa spustila skutočne zaujímavá reklamná kampaň a tak sa donori, ktorí prispejú o trošku viac môžu tešiť na fotku Zacha počas prípravy šalátu, pamätné tričko z podujatia prípadne šiltovku.

Nie je to však až taká sranda…podľa Zacha, je to jeho prvý zemiakový šalát. Nemusí byť teda chutný.

A k máte záujem neváhajte aj vy prispieť na zrejme najslávnejší šalát uplynulých rokov, do konca projektu ostávajú už len 2 dni.

https://www.kickstarter.com/projects/324283889/potato-salad

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech