Úspešný simulátor mravcov sa ruší: Tvorcovia prepili všetky vyzbierané peniaze

  • A to som si donedávna myslel, že niečo podobné sa môže stať len na Slovensku.
antsss
  • A to som si donedávna myslel, že niečo podobné sa môže stať len na Slovensku.

Malé vývojárske štúdio ETeeski sľúbilo v kampani, že každého prispievateľa zorientuje v hernom priemysle a navyše vytvorí mravčí simulátor, ktorý by hráčom pripomínal historickú hru SimAnt od Maxis Games. Neskôr sa však objavilo video, kde dnes už bývalý zamestnanec Eric Tereshinski prezradil, že celú vyzbieranú sumu $4000 dolárov majitelia firmy, s ktorými spolupracoval prepili a prehýrili so striptérkami. 

DSC_2417-1copy-2-5

foto: mygamexp.net

 

Hoci Tereshinski neprezradil konkrétne mená, zrejme ide o dvoch pánov uvedených na oficiálnej stránke. „Povedali mi, že alkohol kupujú na jednania s investormi, dokonca si pripravili aj podklady, aby to vyzeralo ako pravda,“ prezradil.

Tereshinski sľúbil všetkým backerom, že každý jeden dolár poctivo vráti, čo pri crowdfunding nie je samozrejmosťou – v poslednej dobe sa množia prípady, kedy tvorcovia kampaní jednoducho zmizli aj s peniazmi.

Crowdfunding je v každom prípade riziko a keď chceš niečo podporiť, nemôžeš si byť ničím istý. Crowdfunding je jednoducho investícia ktorá môže, ale aj nemusí vyjsť. Veď podľa posledných štatistík neodošle zaplatený produkt až 10% úspešných kampaní!


Zdroj: thenextweb.com, zdroj titulnej fotografie: eteeski.com, hypster.guru

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech