Už žiadne „lenivé rána“ – vďaka technike „page-turner“ môžeš byť produktívny ihneď po prebudení

  • Táto technika môže zmeniť tvoj život
  • Začať s ňou môžeš hoci aj hneď
ráno muž posteľ
Unsplash/manny PANTOJA
  • Táto technika môže zmeniť tvoj život
  • Začať s ňou môžeš hoci aj hneď

Pamätáš si na tie okamihy, keď ti ako dieťaťu niekto čítal z knihy, no prestal práve vtedy, keď bol príbeh najnapínavejší, knihu zavrel a povedal: „Zvyšok príbehu ti prečítam zajtra.“? Ako dobrý príklad nám môže poslúžiť aj doba, kedy ešte seriály neboli online a ty si musel po záverečnom ozname Pokračovanie nabudúce…“ čakať do ďalšieho dňa, alebo dokonca až do ďalšieho týždňa. Pamätáš si to príjemné napätie, ktoré si v týchto chvíľach pociťoval? Presne od neho sa totiž odrazíme pri tejto skvelej technike.

Technika „page-turner“

Väčšina ľudí si je v tomto podobná. Ak sa už dostaneme do toho správneho pracovného tempa, zotrvať v ňom nie je až taký problém. Problém je však dostať sa doňho, a to môže byť pre mnoho ľudí každé ráno hotový boj.

Ráno ešte mnoho z nás nie je poriadne naštartovaných a všetko ti môže trvať tak nejak dlhšie. Taktiež v sebe nemusíš nájsť dostatok energie, motivácie či odhodlania na to, aby si sa pustil do prvej pracovnej úlohy, a tak sa môže stať, že zistíš, že je napríklad 11 hodín, a ty si ešte nič nespravil. Teda, ak nerátame kontrolu mailu, bezcieľne surfovanie na internete a chatovanie s priateľmi.

A presne tu si nachádza svoje miesto technika „page-turner“, ktorý popisuje aj portál Lifehacking.

Vráťme sa na začiatok tohto článku, kedy sme ti pripomenuli, aké príjemné napätie si cítil a stále cítiš, keď niečo ostane nedokončené. Už tušíš, ako táto zázračná technika, ktorá uchvátila milióny ľudí po celom svete funguje?

Zdroj: pexels.com

Ako funguje technika „page-turner“

Ak sa chceš zistiť, ako vyzerá maximálna produktivita, skús to nasledovne. Keď sa bude tvoj pracovný deň končiť, nedotiahni všetky pracovné úlohy do konca. Sprav ich väčšiu časť, ale nedokonči ich. Napríklad, ak práve píšeš nejaký mail, nedokonči ho. Posledný odstavec si napíš iba v bodoch a mail ulož do konceptov. Píšeš nejaký článok? Nedokonči ho. Nechaj si napísanie jeho záveru na ráno. Akúkoľvek prácu máš rozrobenú, nedotiahni ju dokonca a ulož si ju nedokončenú.

Ráno tak vstaneš s pocitom, že ťa nečaká nič ťažké, len „doklepntie“ nejakých nenáročných úloh. Hotové ich budeš mať za pár minút, no okamžite zo seba budeš mať dobrý pocit, že si už niečo spravil a do toho správneho pracovného tempa sa tak dostaneš neporovnateľne rýchlejšie.

Článok bol pôvodne publikovaný 13. septembra 2017.

Zdroj: lifehack.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech