V Izra­e­li ras­tie mož­no jeden z naj­väč­ší­ch IPO súčas­nos­ti

Luky Gašparík / 14. júla 2014 / Tools a produktivita

Izra­el­ským star­tu­pom sa čas­to vyčí­ta, že pri­orit­ne vyhľa­dá­va­jú rých­ly exit. Nech to je ako­koľ­vek, pri­chá­dza vlna star­tu­pov, kto­ré sa vymy­ka­ju tomú­to ste­re­oty­pu. Hod­no­ta nie­kto­rý­ch z nich sa nie zried­ka odha­du­je aj na miliar­dy.

Jeden z týchto startupov je aj Mobileye. Podľa Wall Street Journalu sa uz teraz snaží získať sumu vo výške 1 miliardy dolárov na NASDAQ, pričom experti odhadujú samotnú hodnotu Mobileye až na neuveriteľných 5 milárd dolárov. 

Mobileye založili v roku 1999 ako firmu na "smart vision" technológiu pre automobily. Táto technológia má byť využitá ako prevencia pred haváriami a v budúcnosti dokonca na autonómne šoférovanie. Mobileye sa zatiaľ fantasticky darí vo vyhľadávaní nových partnerov. Dohody má už uzatvorené so spoločnosťami ako Audi, Volvo, či Tesla a to už nie sú žiadni drobci. Minulý rok sa Mobileye podarilo získať 400 miliónov na fundingu pri už vtedajšej valuácii okolo 1,5 miliardy dolárov. 

 

 

Ak sa Mobileye naozaj podarí získať na burze 1 miliardu, stane sa z nej najväčšia technologická IPO v historií Izraela. Týmto by dokonca predbehla aj spoločnosti ako WIX a Evogene.

"Driving assistance" a "accident prevention" sú momentálne absolútne HOT témy v automobilovom priemysle. Mobileye funguje na systéme inteligentných kamier, ktoré sa v odborných kruhoch nazývajú "syntetickým" videním. Viacej vám prezradí už samotné video :).

Systémy od Mobileye momentálne testujú v automobilkách Toyota, Opel a Nissan.  

 

 Zdroj: moblleye.com, ynetnews.com

Pridať komentár (0)