Vďaka týmto tipom už nikdy nemusíš byť unavený zo života a bez energie

  • Nie vždy má človek energiu a dobrú náladu na rozdávanie
  • Niekedy sú jednoducho dni, kedy cítiš, že by si niečím potreboval nakopnúť
  • Ako zdroj novej energie a dobrej nálady ti poslúži týchto 7 vecí
  • Nie vždy má človek energiu a dobrú náladu na rozdávanie
  • Niekedy sú jednoducho dni, kedy cítiš, že by si niečím potreboval nakopnúť
  • Ako zdroj novej energie a dobrej nálady ti poslúži týchto 7 vecí

#1: Príroda

Mnohé výskumy dokázali, že aj krátka prechádzka v prírode dokáže človeku zlepšiť náladu a naštartovať jeho tvorivosť. Ak máš viac času a dopraješ si v prírode dlhší pobyt, poďakuje sa ti aj tvoje zdravie, ako fyzické, tak aj psychické.

#2: Dobrý skutok

Urob nejaký dobrý skutok, akýkoľvek. Zaplať v kaviarni kávu niekomu za sebou, podpor niektorý z útulkov, alebo sa ponúkni staršej susede, že jej nakúpiš. Niekomu pomôžeš a zároveň sa sám budeš cítiť naozaj skvele.

#3: Odpočinok

Človek nie je stroj a jeho myseľ potrebuje po mentálne náročnej práci aj oddych. Ak cítiš, že tvoja energia je na bode mrazu, neplytvaj časom a nesnaž sa niečo robiť nasilu. Radšej si dopraj aspoň na pol dňa úplny oddych a až potom v práci pokračuj.

#4: Smiech

Áno, je to také jednoduché. Nie nadarmo sa hovorí, že najlepším liekom na všetko je smiech. Čo ťa dokáže rozosmiať najviac? Nejaká komédia alebo posedenie s niektorým z tvojich bláznivých kamarátov? Nech je to čokoľvek, dopraj si to.

zdroj: pexels.com

#5: Dýchanie

Ak práve nemáš dostatok času na žiadnu z menovaných aktivít, nájdi si aspoň 5 minút na jednoduché dychové cvičenie. Na internete ich nájdeš naozaj veľké množstvo, stačí si len nájsť to, ktoré ti bude vyhovovať najviac.

#6: Cvičenie

Je málo činností, pri ktorých si psychika oddýchne tak, ako pri poriadne vyčerpávajúcom fyzickom cvičení. Ak ťa niečo naozaj trápi, „nechaj dušu“ v posilňovni alebo si poriadne zabehaj. Tvoja hlava sa úplne prečistí a riešenie tvojho problému ti možno napadne úplne nečakane.

#7: Pozitívni ľudia

Ak budeš neustále obklopený ľuďmi, ktorí sa stále na niečo alebo na niekoho sťažujú a riešia si tým komplexy z vlastného neúspechu, škodíš len sám sebe. Radšej sa obklop ľuďmi, ktorí sú naladení na rovnakej vlnovej dĺžke, majú ťa čím inšpirovať a nie sú vysávačmi energie.

Zdroj: lifehack.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech