Vďaka známej značke v Bratislave rozkvitne až 11 lúk. S ich výsadbou môžeš dnes pomôcť aj ty

  • Bambusové kefky pod hlavičkou Ecoheart získali u ekologicky zmýšľajúcich Slovákov veľmi pozitívny ohlas
  • Vďaka kvalitnému produktu nás reprezentujú aj za hranicami
  • Štefan Maceják a Roman Kovács však popri biznise nezabúdajú na to, k čomu majú najbližšie - na ekológiu
  • Vytvorili event, vďaka ktorému naše hlavné mesto získa novú tvár
ecoheart
Nicole Lieskovska photography/Pexels
  • Bambusové kefky pod hlavičkou Ecoheart získali u ekologicky zmýšľajúcich Slovákov veľmi pozitívny ohlas
  • Vďaka kvalitnému produktu nás reprezentujú aj za hranicami
  • Štefan Maceják a Roman Kovács však popri biznise nezabúdajú na to, k čomu majú najbližšie - na ekológiu
  • Vytvorili event, vďaka ktorému naše hlavné mesto získa novú tvár

Ekologické projekty hýbu svetom. Niektorí sa snažia oslobodiť oceány od plastového odpadu, iní dávajú stopku fast fashion či pracujú v oblasti recyklácie. Aj my sa snažíme pomôcť našej planéte, preto ťa neustále informujeme o zaujímavých ekologických projektoch. Dnes nás zaujal event šikovných Slovákov, ktorí myslia na to, v akom prostredí žijú.

Chlapcov z Ecoheart vďaka Startitup určite poznáš. Veríme, že aj vďaka našim článkom si ich ekologické zubné kefky našli množstvo fanúšikov. Autori nápadu si vyslúžili ocenenia v niekoľkých súťažiach, bojujú o nové a nové investície do svojho projektu a majú veľké plány. Chcú do krajiny vrátiť priemysel a otvoriť si tu prvú továreň na výrobu zubných kefiek z rekultivovaného dreva v Európe, na čom intenzívne, už viac ako dva roky pracujú.

Aj z mála sa dá spraviť pekná vec :)

V Európe nie je žiadna výrobňa drevených zubných kefiek. My už 2 roky pracujeme na tom, aby sa to zmenilo. Aby sme mohli pokračovať v bratislavskej tradícii výroby kief a kefiek. A prečo? Pretože pre nás nie je Ecoheart produkt, ale životný štýl a ukážka toho, že aj z mála sa dá spraviť pekná vec ☺️

Gepostet von Ecoheart am Dienstag, 28. Mai 2019

Okrem svojho biznisu však nezabúdajú ani na podporu množstva zaujímavých akcií, ktoré sú ich srdcu blízke. Nedávno napríklad podporili charitatívny beh porážka.sk, verejno-prospešnú zbierku počas Dňa narcisov a okrem kefiek Roman Kovács prednedávnom predstavil ďalší eko projekt, prírodné čistiace prostriedky Pán BACH, o ktorých sme písali TU. Dnes je deň, kedy Ecoheart plánujú v Bratislave rozbehnúť veľmi sympatickú akciu, sadenie lúčnych kvetov.

„Túto, respektíve podobnú myšlienku máme v hlavách už dlho. Pôvodne sme chceli robiť malý mestský park priamo v centre mesta. Mestský park Laurinská mal byť projekt, v ktorom sme chceli spoločne oživiť „zabudnutý” dvor v starých mestských budovách na Laurinskej ulici a vytvoriť v ňom zelený park na oddych priamo v centre mesta. Bolo to niekoľko rokov dozadu a vtedy sme ešte nevedeli aký môžu mať vplyv lúčne plochy na okolie. Následne sme pripravovali projekt pre Petržalku, v ktorej sme chceli vytvoriť jedlý park, čiže ovocný sad, ktorý kedysi mal veľký význam pre celú Bratislavu. Tento projekt nevyšiel,  pravdepodobne na to nebola prispôsobená doba,“ prezradil nám o svojich veľkých plánoch Roman.

Gepostet von Ecoheart am Donnerstag, 30. Mai 2019

Verí, že dnes mestá a ľudia vo vedení viac načúvajú a chcú pomáhať, a preto sa pod hlavičkou Ecoheart rozhodli spustiť projekt malých lúčnych plôch, ktoré môžu mať v konečnom dôsledku na Slovensko obrovský dopad. V spolupráci s bratislavskou mestskou časťou Dúbravka a Občianskym združením BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie) našli 11 miest vhodných na výsadbu lúčnych kvetov, ktoré majú veľký význam pre samotný biotop mesta, ale aj pre pozitívnu atmosféru priestoru. Dnes o 16:00 sa začína s prvou výsadbou na Bílikovej ulici číslo 16.

„Boli by sme radi, keby bolo takýchto plôch oveľa viac, a práve preto sa budeme usilovať o to, aby z tohto projektíku vznikla iniciatíva po celom Slovensku,“ dodáva pre Startitup Roman a pripomína, že ak by si vedel o ploche v akomkoľvek meste a chcel by si pomôcť, poskytnú ti bylinnú zmes, odovzdajú know-how a môžeš začať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK