Veci, ktoré často považujeme za nevyhnutné predpoklady úspechu, sú v skutočnosti nepotrebné

  • Keď sa budeš učiť čeliť vnútorným prekážkam, akými sú strach a nedostatok sebavedomia, a vonkajším prekážkam, ktorými sú kritici a všetci ostatní snažiaci sa ti brániť v tvojom postupe či rozvoji, je ľahké dať sa zastrašiť a vzdať to.
large (2)
  • Keď sa budeš učiť čeliť vnútorným prekážkam, akými sú strach a nedostatok sebavedomia, a vonkajším prekážkam, ktorými sú kritici a všetci ostatní snažiaci sa ti brániť v tvojom postupe či rozvoji, je ľahké dať sa zastrašiť a vzdať to.

Všetko, čo nepotrebuješ

Je tu niekoľko vecí, ktoré na dosiahnutie úspechu vôbec nepotrebujete.

 

Nepotrebuješ skúsenosti

Skúsenosti ti môžu niekedy pootvoriť dvere, ale na čom skutočne záleží je, kde si teraz a kam odtiaľto mieriš. Minulosť patrí do životopisu.

Nepotrebuješ roky príprav

Aby sme si rozumeli – v podstate potrebuješ prípravu – ale tú už máš. Prekvapujúco sa to volá život. Čokoľvek ťa doviedlo tam, kde si teraz, je dosť dobré aj na to, aby ťa to dostalo, tam kam mieriš ďalej.

Nepotrebuješ „papiere“

Pojmom „papiere“ označujem tituly, certifikáty, ptvrdenia, licencie, odporúčania, referencie a tak ďalej.

Nepotrebuješ učiteľa

Nikto iný sa nikdy tak nezaslúži o tvoj rozvoj, ako ty sám. Nebolo by zrovna správne rozhodnutie preniesť zodpovednosť za plánovanie smeru tvojho života na niekoho iného.

Ja však netvrdím, že tieto veci nie sú nápomocné. Myslím tým, že nie sú nevyhnutné. Nepotrebuješ ich na to, aby si mohol robiť čokoľvek chceš.

Čo v skutočnosti potrebuješ

Ak nepotrebuješ väčšinu z týchto vecí, čo v skutočnosti potrebuješ?

 

Potrebuješ nadšenie

Musíš byť tým, čomu veríš, úplne nadšený. Ak sa necítiš nadšený ničím, je dosť možné, že si doteraz neobjavil, v čom si v skutočnosti dobrý. Takže pokračuj v hľadaní.

 

Potrebuješ víziu a úlohu.

Vízia ti povie, kam smeruješ, a úloha ti pomôže s tým, čo máš najbližšie spraviť, aby si sa tam dostal.

 

Potrebuješ odpovede na dve najdôležitejšie otázky na svete.

Čo chceš od svojho života naozaj dostať? Ako môžeš iným pomôcť spôsobom, akým nikto iný nemôže? Až budeš mať odpovede na tieto dve otázky, posunú ťa ďaleko pred ostatných.

 

Potrebuješ odhodlanosť a vytrvať až do konca

Veľa ľudí sa vzdáva príliš skoro. Dokážeš vo výprave za svojím cieľom vydržať desaťtisíc hodín a viac? Ak áno, si na správnej ceste.

 

„Ak svoje voľby obmedzíš len na to, čo vyzerá ako možné a rozumné oddelíš sa od toho, čo naozaj chceš, a všetko, čo ti ostane, bude kompromis.“ – Robert Fritz

 

Dôležité je si uvedomiť v čom je veľký rozdiel medzi vecami, ktoré nepotrebuješ, a vecami, ktoré potrebuješ? Väčšina vecí v tej prvej kategórií pochádza od iných ľudí. Všetky veci v druhej kategórií závisia len a len od teba.

large

 

Okrem toho, potrebuješ len dostatok. Potrebuješ dostatok peňazí, dostatok času, dostatok odvahy a podobne. Ale čo je dostatok, To záleží na cieli, aký máš. Ak vypustíš všetky veci, ktoré nepotrebuješ, množstvo iných vecí sa stane oveľa jednoduchšími.

zdroj fotografií: weheartit.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech