Vedel si, že Elon Musk má brata? Kimbal Musk nie je o nič menší frajer!

  • Kým Elon pracuje na problémoch s dopravou a energetikou, jeho brat nás učí lepšie jesť.
image_1446813932.jpeg
  • Kým Elon pracuje na problémoch s dopravou a energetikou, jeho brat nás učí lepšie jesť.

 

Kimbal Musk mal 25 rokov, keď so svojim bratom Elonom (možno si o ňom už počul) prvýkrát predal tech biznis – za spoločnosť Zip2 zinkasovali 300 miliónov dolárov. Elon vložil získané peniaze do PayPalu, Kimbal sa vykašlal na Silicon Valley a išiel sa učiť variť. Neskôr si otvoril sieť luxusných reštaurácií a momentálne učí svet jesť zdravšie a udržatelnejšie.

 

 

„Mojim cieľom je stretávať komunitu po komunite a učiť ich vylepšovať kultúru jedla. Dokážem tak spraviť spoločnosť zdravšou,“ tvrdí. 

 

Kimbal takto jazdí po Amerike, v každom meste si otvorí sieť reštaurácií, kde varí zo zdravých a lokálnych surovín, pričom popritom stíha navštevovať školy, kde prednáša o jedle. „Tieto decká vôbec netušia, odkiaľ je mäso, odkiaľ je mrkva a podobne. Ukážeme im, ako vytrhnúť mrkvu zo zeme a oni sú v šoku.“

 

 

Tento rok napríklad takto navštívil Memphis, jedno z „najtučnejších“ miest na zemi. „Memphis má strašne bohatú tradíciu. No posledné tri či štyri dekády ho ovládli industriálne potraviny. Potrebujú sa toho zbaviť.“

 

Kimbal cestuje prakticky nonstop, naprieč celou Amerikou. Jeden deň učí na školách v Los Angeles, druhý deň rokuje s politikmi v D.C. o strave v školských jedálňach. Tretí deň ide do Iowy, kde sa rozpráva s farmármi a učí ich, ako pestovať organicky.

 

 

V nasledujúcich 50 rokoch chce Kimbal zlepšiť stravovanie v stovke miest. Doposiaľ vybudoval 251 záhrad pre školy, kde sa môžu žiaci o jedle učiť. Ďalším cieľom je Chicago, kde chce do roku 2019 vybudovať takýchto záhrad hneď dvesto.

Mohli by nám aspoň jedného Muska požičať na Slovensko..

 

zdroj: fastcoexist.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK