Vlast­níš star­ší iPho­ne? App­le ti mož­no dlží penia­ze

Vladimír Chott / 13. apríla 2017 / Zaujímavosti

Ak vlast­níš star­ší iPho­ne a pou­ží­val si v roko­ch 2009 až 2012 apli­ká­cie ako Twit­ter ale­bo Ins­ta­gram, je mož­né že máš nárok na penia­ze od spo­loč­nos­ti App­le.

Tvorcovia vyššie spomenutých aplikácií totižto neoprávnenie využívali funkciu vyhľadávania priateľov Find Friends. Tí sa tak dostali ku kontaktom uloženým v iPhonoch bez toho, aby o tom vopred upozornili užívateľov. Tieto kontakty vo forme dát následne ukladali na svoje servery.

Obvinených je až 14 vývojárov aplikácií ako napríklad Yelp, Twitter, Instagram či dokonca známy tvorca hier Angry Birds, Rovio.

zdroj: businessinsider.com

Obvinená strana však reaguje tvrdením, že informácie boli použité na skvalitnenie služieb pre zákazníkov. Dokonca sa snaží urovnať súd dohodou vo výške 5.3 miliónov dolárov.

„Najdôležitejšie je určiť, či spoločnosť Apple a vývojári porušili zákon o ochrane osobných údajov užívateľov.“ povedal sudca Jon Tigar, ktorý ma na starosti tento súdny spor už od roku 2012. Najbližšie pojednávanie je naplánované na november tohto roku a ukáže, do akej miery a či vôbec aplikácie zneužívali údaje svojich užívateľov.

Ak chceš zistiť, či patríš do skupiny poškodených užívateľov, klikni na tento odkaz.

 

zdroj: thenextweb.com

Pridať komentár (0)