Vlk z Wall Street varuje pred obrovským pádom Bitcoinu

  • Jordan Belfort bol inšpiráciou pre film Vlk z Wall Street
  • Predpokladá krátky nárast a následne rýchly pád hodnoty Bitcoinu
  • Bitcoin zatiaľ dosahuje historické maximá
1039570_230262760487272_932431193_o
facebook.com
  • Jordan Belfort bol inšpiráciou pre film Vlk z Wall Street
  • Predpokladá krátky nárast a následne rýchly pád hodnoty Bitcoinu
  • Bitcoin zatiaľ dosahuje historické maximá

Kryptomena Bitcoin naberá na popularite takmer tak rýchlo ako naberá na hodnote. Mnohí sa s víziou vysokého zisku rozhodli do Bitcoinu investovať veľké peniaze. Ak patríš medzi nich, mal by si spozornieť. Sám Vlk z Wall Street v piatok varoval, že celý Bitcoin je jeden veľký podvod.

Jordan Belfort je bývalý maklér, ktorý sa vďaka manipulácii akcií na burze v hodnote 85 miliónov eur dostal za mreže. O svojich bohatých skúsenostiach napísal memoáre s názvom Vlk z Wall Street. Na ich základe bol v roku 2013 natočený rovnomenný film, ktorý sa stal tak populárnym. Jordan varoval, že hodnota Bitcoinu bude čoskoro prudko klesať.

,,Promotéri sa dopúšťajú obrovského podvodu najvyššieho rádu,” povedal Belfort pre Financial Times. ,,85 percent ľudí pravdepodobne nemá zlé úmysly, ale problémom je, ak sa vás snaží podviesť päť alebo desať percent,” dodal.

Bitcoin zatiaľ v piatok vystúpal na svoje historické maximum, vyše 16 600 eur. Len počas jedného dňa jeho hodnota vzrástla o 9 percent. Medzitým sa šírili varovania pred investovaním do tejto vysoko nestabilnej komodity. Od začiatku roka narástla hodnota Bitcoinu o neuveriteľných 1700 %. Tento nárast vyvolal obavy, že môže ísť o bublinu, ktorá by mohla prasknúť každú chvíľu. Obchody s Bitcoinom sa však v porovnaní s predošlými týždňami mierne upokojili.

Belfort si myslí, že Bitcoin ešte krátko pred svojim pádom porastie. ,,Je nebezpečné, že sa na to ľudia pozerajú ako na ďalšiu prelomovú vec. Ide určite len o bublinu, “ povedal Belfort na CNN. Situáciu s Bitcoinom prirovnal tulipánovej mánii v Holandsku, ktorá sa odohrala v 17. storočí. Počas tejto mánie hodnota tulipánových cibuliek dosiahla neuveriteľných výšok a následne veľmi rýchlo padla.

,,Ďalšou fázou je rýchly nárast, následne bude ešte mierne rásť a na záver rapídne spadne. Je to takmer zaručené,“ povedal Belfort.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: wikipedia.org

To, do akej mieri sa dá Belfortovi veriť, je otázne. Vo svojich pochybách však nezostáva sám. Andrew Bailey, hlava britského úradu pre správu financií, povedal BBC, že každý, kto investuje do Bitcoinu, by mal byť pripravený stratiť všetky svoje investované peniaze.

Ak budeš rýchly a máš čo investovať, môžeš ešte využiť predikciu kurzu Bitcoinu a slušne si zarobiť. Buď však opatrný, aby si si stihol prebrať svoj zisk ešte predtým, ako nastane opisovaný pád.

zdroj: dailymail.co.uk ft.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech