Vyrastá nám nový Zuckerberg. 13-ročný Soroush buduje najlepší vyhľadávač startupov

  • Je to neuveriteľné, ale Soroush Godsi má len 13 rokov a už má za sebou viacero projektov. Jeho neuveriteľný vek a inteligencia je ďaľším dôkazom toho, ako veľmi mení prístup k informáciám náš svet.
image_1446446383.jpeg
  • Je to neuveriteľné, ale Soroush Godsi má len 13 rokov a už má za sebou viacero projektov. Jeho neuveriteľný vek a inteligencia je ďaľším dôkazom toho, ako veľmi mení prístup k informáciám náš svet.

 

Pracoval na vlastnom programe pre Twitter, ktorý nazval Whispererly, vybudoval si terminál na sledovanie stavu akcií a sám s akciami obchodoval, investoval do nehnuteľostí a momentálne buduje najsofistikovanejší vyhľadávač startupov – Slik, ktorý je už v beta verzii. Soroush to všetko dokázal vo veľmi mladom veku iba 13 rokov.

 

 

Slik je vyhľadávač startupov a spoločností, ktorý umožní napríklad investorom alebo iným záujemcom vyhĺadávať podľa počtu zamestnancov, počtu návštev na stránke spoločnosti, výšky získaných investícií a rôznych iných kritérií. O jeho startupe informoval redaktora Mica Wrighta z redakcie The Next Web, ktorý bol zaskočený, aký dokonalý pitch od Sorousha dostal.

 

 

V jeho projektoch mu pomáhajú aj rodičia, ktorých zamestnania sú možno aj indikáciou, odkiaľ jeho genialita pochádza. Jeden je profesorom strojového učnia a druhý expert na prácu s dátami. Obaja jeho úsiliu rozumejú a Soroush má ich plnú podporu. Soroush začal programovať vo svojich 8 rokoch, keď sa pokúšal vytvoriť hru v programovacom jazyku Scratch a predať ju online, narazil však na nedostatky jazyku a rozhodol sa presedlať na jazyky Javascript a Python. 

 

 

Svoj startup predstavil aj nasledovne: Obchodoval som s akciami. Môj strýko pracuje v oblasti financií a povedal mi o terminály Bloomberg. Pravdaže moje malé naivné ja sa ihneď pokúsilo niečo podobné vybudovať. Podarilo sa mi vytvoriť program, ktorý mal podobnú funkcionalitu ako terminál, prirodzene sa však originálu nevyrovnal. Na jeho vývoj som rovnaký kapitál nemal. Terminál Bloomberg vyhľadával v milisekundách – rýchlosť akej som sa nemohol priblížiť. Chvíľu som obchodoval s akciami, ale v októbri minulého roku mi predstavili startupy. Uvedomil som si, ako veľa takýchto spoločností existuje a že kód, ktorý som napísal pre terminál, by ich mohol pomôcť utriediť.“, hovorí Soroush.

 

„Slik je veľmi náročný back-endový startup. Udržiavať ho pri živote ma bude mesačne stáť stovky dolárov. Mal som odložené peniaze z obchodovania so zlatom a úspory, ktoré som dostal od známych, ale tieto zdroje som minul pri budovaní základov Sliku. Mohol by som si požičať od priateľov a známych, potom by však Slik nebol niečím, čo som postavil ja. Bol by som odkázaný na iných a to nechcem.“, dodáva Soroush. Musím povedať, že to nie sú zrovna problémy každého 13 ročného… Jeho úsilie budem určite sledovať. Ak sa mu Slik podarí dotiahnuť do úspešného konca – verím že áno, bude to jeden z najlepších pomôcok pre tých, čo chcú investovať, ale napríklad aj pre médiá ako Startitup, ktoré sa startupom venujú a hľadajú zaujímavé príbehy.

 

Zdroj: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech