Vyskúšal som Bookio.sk a ty by si mal tiež

  • Na Slovensku máme čím ďalej tým viac skvelých služieb. Poslednú dobu sa mi pred oči dostávala často jedna konkrétna. Bookio.sk. Videl som ju na webe, zahliadol som ju pri vyhľadávaní a kamoška mi o nej v kuse hovorila.
image_1446461853.jpeg
  • Na Slovensku máme čím ďalej tým viac skvelých služieb. Poslednú dobu sa mi pred oči dostávala často jedna konkrétna. Bookio.sk. Videl som ju na webe, zahliadol som ju pri vyhľadávaní a kamoška mi o nej v kuse hovorila.

 

Nevedel som, čo si o tom myslieť. Do reštaurácií som chodil, ale nikdy som to neplánoval. Keď som na niečo dostal chuť, alebo sa chcel najesť jednoducho som išiel, neriešil som kedy. Čo Bookio.sk ponúka, je pre mňa ale aj mnoho iných Slovákov nezvyčajné. Na rezervácie väčšina z nás zvyknutých nie je, čo je veľký rozdiel oproti zahraničiu, kde sú reštaurácie rezervované aj niekoľko dní vopred. Kalendár sa mi však za posledný polrok zahustil a plánovanie sa stalo esenciálnym. Rozhodol som sa teda Bookio vyskúšať, a rovno so sebou vziať aj kolegu.

 

 

Takže čo je Bookio.sk? Tento rezervačný systém ponúka každému a hocikedy, cez tablet, smartfón, či počítač rezervovať stôl v reštaurácii. A pridaná hodnota? Ak si spravíš rezerváciu cez Bookio, tvoj účet je automaticky znížený o 30%. Áno, cez túto službu máš každý účet až o 30% lancejší! Cena rezervácie cez službu stojí síce 3 eurá, ale v konečnom dôsledku môžeš ušetriť veľa penazí. Stačí predsa obed za viac než 10 eur a cenu rezervácie máš naspäť. Ak chodíš do reštaurácií pravideľne, ušetríš naozaj pekné sumy. Zo strany reštaurácie to funguje nasledovne: reštaurácia ponúkne časy, počas ktorých nie je plne vyťažená a namiesto toho aby jej priestory zívali prázdnotou, ponúkne zákazníkom zľavu 30 % cez Bookio.sk. Výhra pre obe strany! 

 

Naša púť do reštaurácie cez Bookio.sk prebiehala nasledovne. S kolegom sme sa jednoznačne zhodli, že chuť máme na steak( aj keď si nakoniec vybral koleno :) ). Už tu som sa potešil, pretože Bookio ponúkalo priamo výber jedál, takže na stránke stačilo vybrať „Steaky“ a dostali sme kompletný zoznam reštaurácií, ktoré nám steak pripravia. Super! Rozhodli sme sa pre reštauráciu Modrá hviezda. Hodnotenia super, meníčko vyzeralo parádne a hovädzí steak akoby čakal len na nás. Stačilo vykonať rezerváciu, uhradiť sumu 3 eurá a rezerváciu sme mali hneď potvrdenú mailom. Po príchode do reštaurácie stačilo pekne pozdraviť sympatickú čašníčku a predstaviť sa menom, na ktoré bola rezervácia vykonaná. Boli sme usadený v mimochodom veľmi príjemnej reštaurácii pod hradom, ktorú odporúčam každému. Modrá hviezda má skvelú zámockú atmosféru s nádychom vínnej pivnice.

 

Vpravo: jahňacie lýtko na omáčke z koreňovej zeleniny, podávané so zemiakovou štrúdľou, vľavo: hovädzí steak na lesných hríbikoch s domácimi zemiakovými šúľancami

 

Reštaurácia bola pomerne prázdna, jedine pri vedľajšom stole sa našla partia kolegov, ktorá bola pravdepodobne na firemnom obede. Je to jedno z pozitív, ktoré Bookio prináša. Ideálne pre obchodné stretnutia, kde potrebujete kľud a nebyť neustále rušení. Nikdy predtým som steak nemal (chyba), nechal som si teda poradiť a musím povedať, že slečna čašníčka mi poradila výborne. Objednal som si „hovädzí steak na lesných hríbikoch s domácimi zemiakovými šúľancami“ a kolega sa rozhodol pre špecialitu šéfkuchára „jahňacie lýtko na omáčke z koreňovej zeleniny, podávané so zemiakovou štrúdľou“. Jedlo sme dostali pomerne rýchlo a bolo výborné. Vybrali sme skvelú reštauráciu. Po dezerte a nápojoch sa náš účet vyšplhal na pekných 58 eur, ale vďaka 30% zľave sme zaplatili iba 43 (aj s prepitným!). Ak teda pripočítam 3 eurá za rezerváciu, stále sme ušetrili 12 eur!

 

Od septembra som Bookio využil už trikrát a ani raz som sa nesklamal. Ak máš málo času, alebo len hľadáš skvelý spôsob ako si vychutnať špeciality Bratislavy za nižšiu cenu, Bookio je tá správna voľba!

 

Skutočne spokojný najedený pohľad :)

Zdroje: bookio.sk, Titulná fotografia: kavickari.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech