Vysoká škola – istota zárobku?

  • Je čas strávený v škole tým najlepším, čo môžeš pre svoju budúcnosť urobiť? Budeš tam, kde sú dnes tvoje vzory len pre to, že vyštuduješ tú istú školu? Alebo si vo vlaku s konečnou stanicou priemer?
Student-using-laptop-in-a-university-library
  • Je čas strávený v škole tým najlepším, čo môžeš pre svoju budúcnosť urobiť? Budeš tam, kde sú dnes tvoje vzory len pre to, že vyštuduješ tú istú školu? Alebo si vo vlaku s konečnou stanicou priemer?

Forbes spravil v roku 2012 prieskum štyristo najbohatších američanov, s cieľom zistiť najvyššie dosiahnuté vzdelanie respondentov.

forbes

foto: entrepreneur.com

Ako môžeš vidieť, najviac ich je bez titulu, hneď za nimi sa nachádzajú milionári, ktorí majú obyčajný titul z vysokej školy. Takže asi teraz sám nevieš, kade vedie tá správna cesta. A potom sú tu ešte známe osobnosti ako Bill Gates a Mark Zuckerberg, ktorí odišli zo školy, aby sa stali najbohatšími podnikateľmi vôbec.

Americké súkromné vysoké sú dosť drahé, takže sú tam bohatí, ľudia so štipendiom a ľudia, čo sa na dlho zadĺžia. A koľkí vlastne zbohatli vďaka vysokej?

graduates

foto: entrepreneur.com

Úspešní ľudia sa nepozerajú na čas a snahu, zaujíma ich výsledok. Ak ti škola poskytne skvelé výsledky, potom nie je o čom, určite študuj ďalej. Nemal by si sa sústrediť len na vedomosti, mal by si sa snažiť získať skills a kontakty. Mnoho ľudí ale skončí školu, lebo nevidia dôvod aby sa jej venovali niekoľko rokov bez toho, aby mali vôbec istú prácu. Mnoho ľudí totiž ani nevie, prečo vlastne tú školu študujú. A preto sa len 27% zamestná v odbore, ktorý aj vyštudovali. hipster-college-jacket-tie-and-chinos-580x870

foto: soletopia.com

V Amerike je 28 miliónov malých biznisov a viac ako dve tretiny skončia v strate. Nie preto, že členom tímu chýbajú informácie alebo vzdelanie, ale preto, že nikto z nich nemá zručnosti a skúsenosti. Žijeme v dobe, kedy sú informácie všade okolo nás, ale prax nemá takmer nikto. Všetci tí úspešní podnikatelia sa takí nenarodili, prešli si edukáciou, tréningom, získali množstvo skúseností.

Takže je len na tebe, aby si si sám prešiel všetko, čo ti tvoja škola ponúka. Či vyjdeš ako plnohodnotý zamestnanec, alebo budeš blúdiť. Či sa vôbec chceš zamestnať v tom, čo študuješ. A potrebuje tvoja práca snov vysokoškolské vzdelanie? Nie si tam len pre ten papier na konci štúdia? Lebo potom určite strácaš čas stať sa úspešnou osobnosťou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdroj: entrepreneur.com, zdroj fotografie: forum.ru zdroj prezentačnej fotografie: mirror.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech