Vývojár vytvoril kryt, pomocou ktorého spojazdnil Android na iPhone

  • Vývojár Nick Lee, ktorý je známy spúšťaním rôznych operačných systémov ako aj Windows-u 95 na Apple Watch prišiel s ďalšou zaujímavosťou.
androidios
  • Vývojár Nick Lee, ktorý je známy spúšťaním rôznych operačných systémov ako aj Windows-u 95 na Apple Watch prišiel s ďalšou zaujímavosťou.

Android na iPhone nie je dnes bežná vec, ak len neberieme do úvahy čínske fake-y telefónu od Apple, ktoré v sebe nesú operačný systém od Google. Vývojár Nick Lee však prišiel s krytom vytvoreným 3D tlačiarňou pre iPhone, pomocou ktorého dokáže čiastočne spustiť Android na iPhone.

Zakúpil základné komponenty smartfónu ako procesor, pamäť či matičnú dosku, pridal batériu a naklónoval na ne upravenú verziu Open Source verzie Androidu Marshmallow. Toto mini zariadenie vložil do krytu, ktorý sám pre iPhone vytvoril, do krytu vložil smartfón, pripojil k nemu zariadenie cez Lightning connector a pomocou upravenej aplikácie firmy Tendigi, v ktorej pracuje ako CTO, sa na obrazovke iPhone-u 6S objavil operačný systém Android.

Je pravda, že Android nebeží doslova na iPhone, ale to, čo Nick dokázal je naozaj obdivuhodné. Podarilo sa mu prinútiť iPhone, aby bol čiastočne kompatibilný s Androidom, vymieňal si s ním dáta zo senzorov a dotykovej plochy a zobrazoval jeho výstup.

iphone-ios-android-hack-tendigi-nick-lee-1.0

foto: theVerge.com

Zdroj: TheVerge.com, zdroj titulnej fotografie: TheVerge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech