Warner Bros. označili samých seba za internetových pirátov

  • Často sa stáva, že filmové štúdiá nechcú, aby ich filmy boli pozerané na internete alebo nelegálne sťahované. Warner Bros. dali von zoznam stránok, ktoré označili za pirátske a medzi bola nechtiac aj ich vlastná.
warner
  • Často sa stáva, že filmové štúdiá nechcú, aby ich filmy boli pozerané na internete alebo nelegálne sťahované. Warner Bros. dali von zoznam stránok, ktoré označili za pirátske a medzi bola nechtiac aj ich vlastná.

Warner Bros. už dlhý čas patrí medzi protipirátskych obhajcov. Počas najnovšej veľkej snahy o spravodlivosť v autorských právach si Warner Bros. prakticky podrazilo nohy. V nedávnom oznámení DMCA od Googlu, Warner Bros. omylom uviedlo ako zdroj pirátskych stránok s ich obsahom ich vlastnú stránku. Práve teraz žiadajú Google, aby odstránili túto položku a nezobrazovali ju vo vyhľadávaniach

V screenshote nižšie môžeš vidieť, ako sa Warner Bros. sťažuje na stránku, kde sa dá pozrieť ich oscarový film so super hrdinom – The Dark Knight. Čo je teda celkom vtipné, keďže tento zoznam by mal obsahovať iba stránky s pirátskym obsahom a nie stránku, ktorá patrí štúdiu.

hollywood-warner-bros-piracy-796x438

 

Foto: thenextweb.com

Ešte zaujímavejšie ale je, že tento problém sa im nestal po prvýkrát! S podobnou záležitosťou sa Warner Bros. stretli v minulosti, keď v zozname stránok obsahujúcich copyright figurovali linky pre známe filmy, ako sci-fi klasika – The Matrix alebo romantická dráma – The Lucky One.

warner-bros-piracy-3

Foto: thenextweb.com

Aj keď je veľmi dobré a pochopiteľné, že Warner Bros. sa snaží sťažiť verejnosti prístup k pirátskym obsahom alebo sledovaniu filmov zdarma na internete, mali by sa poučiť a neoznačovať vlastné stránky za pirátsky obsah. Lenže ich vlastná stránka nie je jediná, ktorú do zoznamu stránok s pirátskym obsahom pridali. Viac problémové je, že zoznam obsahuje niekoľko iných legitímnych stránok s kvalitným obsahom, ako napríklad oficiálna stránka IMDb alebo prepojenie na stránku Amazonu, kde si používatelia môžu zakúpiť originálne DVD The Dark Knight.

Naneštastie Google nebol tak rýchly, aby všetky chyby Warneru stihol poopraviť. Aj keď už štúdio Warner Bros. podalo žiadosti o zrušenie vyhľadávania týchto stránok pre širokú verejnosť, naďalej sa dá preindexovať na dané stránky s „pirátskym obsahom“.

Môžeme len tak odhadom rozmýšľať koľko štúdií alebo vydavateľstiev robí takú istú chybu a do zoznamov, ktoré majú ľudí odradiť zaraďujú vlastné stránky.

Zdroj článku: thenextweb.comZdroj titulnej fotografie: cartoonbrew.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech