Wayra Demo Day: Mníchov aj Praha sa predviedli v plnej sile – 2. Časť

  • V prvej časti reportáže Demo Day-u z mníchovskej Wayri ste sa mohli dočítať ako večer prebiehal. Chýbalo tam však to najpodstatnejšie a to startupy, ktoré sa predviedli na pódiu.
image_1422537095.jpeg
  • V prvej časti reportáže Demo Day-u z mníchovskej Wayri ste sa mohli dočítať ako večer prebiehal. Chýbalo tam však to najpodstatnejšie a to startupy, ktoré sa predviedli na pódiu.

 

Neokami 

Predstavuje revolúciu v získavaní dát napríklad zo sociálnych sietí. Ponúka out-of-box riešenia ako využiť tieto dáta. Startup bol založený v roku 2014 s jednoduchou myšlienkou, ako prvý na svete vytvoriť v reálnom čase emocionálnu heatmap. Na základe ich unikátneho algoritmu dokážu napríklad zistiť podľa statusov na facebooku, kde na svete žijú najšťastnejší ľudia, lebo dokonca čo im chýba. Následne vedia tieto dáta predávať ďalej a tak ponúknuť ľudom presne to, čo im chýba O úspešnosti tohto startupu hovoria aj mená ich zákazníkov, ich služby totižto využívajú už spoločnosti ako Airbus a BMW.

 

 

 

 

upTAXI

Je startup zameraný na zefektívnenie ich služieb a využitie ich reklamného priestoru. Taxikári platia značnú časť svojich zárobkov dispečerom, ktorí im dohadujú zákazníkov. Služba od upTaxi ponúka to isté avšak zadarmo. Startup je však zameraný do značnej miery aj na reklamu. Každý jeho taxík je tak vybavený ipadom, na ktorom bežia video reklamy podnikov, ktoré sú skombinované aj s rôznymi zľavovými kupónmi.

 

 

 

 

 

meet’n’learn (doučma.sk)

Prvým slovenským startupom, ktorý sa v tento večer predstavil bol startup meet’n’learn. Na Slovensku už celkom známy startup, ktorý je momentálne jediným slovenským zástupcom v mníchovskej Wayre. Ide o stránku pre doučovateľov, ale aj tých, ktorí doučovanie hľadajú. Zjednodušene povedané, je to marketplace, na ktorom si viete nájsť svojho doučovateľa. Tento startup pôsobí momentálne už v štyroch krajinách, okrem Slovenska je to aj Česká republika, Rakúsko a Nemecko. V blízkej dobe sa môžete tešiť aj na rozhovor s chalanmi, ktorí to celé majú na svedomí.

 

 

 

 

Map in Out 

Tím zo startupu Map in Out rieši celkom závažný problém a to, že v EÚ a USA je viac ako 7 miliónov komerčných budov a komplexov, ktoré nepoznajú iné ako papierové plány. Poslaním tohto startupu je zmapovať a riadiť tak zložitý svet vo vnútri budov. Snáď sa teda v blízkej dobe dočkáme niečoho podobného ako je StreetView aj interiéroch budov. Za týmto projektom stoja už teraz dva úspešný český podnikatelia, ktorý už stoja za jedným úspešným českým projektom, Geosense.

 

 

 

 

VOLO

Volo je lokálny startup, ktorý pôsobí zatiaľ iba v Mníchove. Ide o najpriateľskejšiu doručovaciu službu jedla v celom Mníchove. Objednajte si tak jedlo z akejkoľvek reštaurácie, či už ide o taliansku, japonskú, indickú či bavorskú kuchyňu.

 

 

 

 

Ingen.io

Aj napriek dnešnej modernej dobe a technologickému pokroku nie je žiadna služba tak dokonalá, aby vedela získať potrebné informácie z neštrukturovaného textu. Ingen.io napodobňuje procesy, ktoré prebiehajú aj v ľudskom mozgu a hľadá tak slovné spojenia, ktoré nie sú priamo spomenuté v danom texte.

 

 

 

 

 

ParkPocket

Ide o akési Airbnb na parkovanie. Viete si tak na dopredu zabezpečiť parkovacie miesto. Služba je zatiaľ dostupná iba v niektorých nemeckých mestách. Parkpocket ponúka však riešenia aj pre B2B sektor, keďže monitoruje aj stav zaplnenia parkovacích domov a vie vám tak ponúkať aj tieto miesto. Pri tomto startupe sa šepká, že by sa mohla zrodiť aj nejaká tá spolupráca s niektorou slovenskou spoločnosťou. O akú však ide, nechajme sa prekvapiť :)

 

 

 

 

Orderlord

Ďalším slovenským zástupcom je startup z pražskej Wayri. Jedná sa o zefektívnenie donášky jedla a s tým spojené aj zníženie nákladov. OrderLord je komplexný nástroj, ktorý umožňuje optimalizovať rozdelenie objednávok a celkovo zjednodušiť prácurozvozným firmám. Je to systém, pomocou ktorého môžete live sledovať vaše objednávky a vašich rozvážačou a tak ich viete riadiť efektívnejšie a zaručiť tak rýchlejšie dodanie jedla. Najzvučnejším zákazníkom tohto slovenského startupu sú viedenské prevádzky McDonald.

 

 

 

 

Regional Markt

Je online riešenie rozvozu kvalitných regionálnych potravín. Ich cieľom je, aby ste si aj vy vedeli vychutnať chuť zdravých domácich regionálnych potravín. Kvalita a čerstvosť sú tu na prvom mieste. Startup spolupracuje zatiaľ s viacerými farmami v okolí Mníchova, ktoré sa vyznačujú kvalitným nechemickým pestovaním plodín a dobrými podmienkami pre chov zvierat. Regional Markt tak dokáže denne zabezpečiť čerstvé a zdravé potraviny na váš stôl.

 

 

 

 

Telemedi.co

Ste zamestnaný ťažko pracujúci človek, ktorý nemá čas chodiť po doktoroch pokiaľ nemá otvorenú zlomeninu? Tak telemedi.co je riešenie presne pre vás. Ide o spojenie lekárov a ich pacientov online. Takže už nemusíte chodiť k doktorovi osobne, pokiaľ to samozrejme nie je niečo vážne, ale môžete si dať s doktorom jednoduchý video hovor a tak ušetriť množstvo času.

 

 

 

 

Staffino

Myslím, že slovenský startup Staffino netreba nejako bližšie predstavovať, kedže ide aj o celkového minuloročného víťaza slevenských StartupAwards. Ale tak predsa v krátkosti. Staffino rieši problém získavanie feedbacku od vašich zákazníkov, ktorí málokedy sami od seba pri odchode poďakujú, pochvália, či posťažujú sa na zamestnanca. Prostredníctvom ich aplikácie tak viete dať feedback na konkrétneho zamestnanca. K týmto dátam má ďalej prístup nadriadený, ktorý môže toho daného zamestnanca pochváliť, či požadovať jeho nápravu.

 

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech