Žijem pre životopis, alebo som skutočne sám sebou?

  • Ak chceš získať dobrú prácu, musíš mať v životopise niečo, čo ťa odlišuje od iných. To je rada, ktorú počúvam z každej strany. Otázkou ale je, či bude životopis pravdivý a či bude skutočne odzrkadľovať to, kým som.
image_1446625134.jpeg
  • Ak chceš získať dobrú prácu, musíš mať v životopise niečo, čo ťa odlišuje od iných. To je rada, ktorú počúvam z každej strany. Otázkou ale je, či bude životopis pravdivý a či bude skutočne odzrkadľovať to, kým som.

 

V dnešnom svete dobré známky nestačia. Je zapotreby dokázať niečo viac: ukázať jedinečnosť a nenahraditeľnosť. Dobrovoľníctvo, mimoškolské aktivity, olympiády, trainee programy, sú dnes v životopise povinnosťou. Úplne to chápem, veď predsa aj môj životopis má tiež niekoľko podobných položiek. Je potrebné byť aktívny, participovať a zaujímať sa o prostredie v ktorom žijem, pretože len tak ho viem meniť.

 

 

Otázkou je, aký je účel toho, čo robíš? Je odpoveďou: lebo to vyzerá dobre na životopise? V tom prípade ani ďalej nepokračuj. Ľudia sa stali posadnutí myšlienkou mať pôsobivý životopis. Vznikla dokonca akási panika. Súťažia o to, kto bude mať viac mimoškolských aktivít, vymýšľajú, čo by na tom životopise vyzeralo najlepšie a taktizujú ako hokejoví tréneri.

 

Ak je tvoje CVčko jeden veľký klam, vlastne nie si tým, o kom píšeš. Tvoj zamestnávateľ, túto lož skôr či neskôr prekukne. Nie si fér k zamestnávateľovi a ani k sebe samému. Na čo sa teda hráme?  Životopis má byť mojou vizitkou, ukazovať kto som, aká som a čo ma baví. Vyjsť s kožou na trh.

 

Nerob veci len preto, že budú vyzerať dobre na CVčku. Nevyberaj si školu, kurzy, či aktivity len preto, lebo ich majú aj ostatní. Rob len to, čomu veríš a nestratíš tak svoju identitu. Veď to je to, čo každý hľadá- TEBA a nie fiktívny obraz, či klam. Nikoho nezaujmeš, ak skutočne neuvidia tvoju vášeň a zápal pre vec. Skutočne horlivo môžeš hovoriť len o veci, ktorú miluješ, v ktorú veríš a dávaš do nej svoju energiu.

 

 

Spýtaj sa sám seba: Aký je účel môjho konania? Robím to len pre moje CV alebo je to niečo, kde sa cítim sám sebou?

 

Nežiadam skromnosť. Ukáž, čo v tebe je, ale mysli to úprimne. Nerob veci preto, aby si vyzeral dobre,  ale preto, že ťa napĺňajú a robia z teba to, kým si. Život predsa nie je pretek o riadky v CV. Buď stále tým istým autentickým človekom. Nemárni čas aktivitami, ktoré sú „must-have “ na CVčku.

 

Nechci len vzbudiť dojem, že si jedinečný. Staňte sa jedinečným.

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech