Živnostníci, traste sa. Igor Matovič: Ja som ten, čo by mal verejnosti ukázať, aký systém by mal fungovať (NEWSLETTER)

pjimage (7)
TASR/Martin Baumann, Instagram/ stop_catcalling_now

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Slovensko možno čaká tvrdý lockdown. Či pôjdeme  po vzore Rakúska rozhodne vláda na zajtrajšom rokovaní.
  • Sexuálne obťažovanie vo vlakoch je stále problém. O tejto téme sa nehovorí, prípadne sa zľahčuje. Obeť často nedokáže volať o pomoc.
  • Igor Matovič predstavil poslednú časť daňovej reformy. Ide o zdaňovanie živnostníkov a reštauračný balík zmien.

Na stole je lockdown aj núdzový stav

Slovensko s nízkou zaočkovanosťou populácie a s incidenciou takmer 12-tisíc pribudnutých prípadov na milión obyvateľov počas minulého týždňa kraľuje prvej priečke s najhoršou epidemickou situáciou na svete.

Nemocnice sa vo väčšine okresov dostávajú na hranicu svojich možností. Rekordy v počte nových prípadov lámeme každú chvíľu a počet hospitalizovaných pacientov pribúda podobnou rýchlosťou.

Vláda sa s novými opatreniami platnými od dnes snaží zvrátiť katastrofu a pomôcť ako-tak stabilizovať situáciu v nemocniciach. Situácia si vyžaduje akútne riešenie. Aj napriek tomu sa vláda rozhodla schválený OTP režim na pracoviskách odložiť na ďalší týždeň. Odkedy budú covid testy vo firmách povinné doteraz nevieme.

Čiastočný lockdown pre nezaočkovaných chce minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský zaviesť pre všetkých. Trvať by mal tri týždne a v ideálnom prípade by sa mohol stihnúť zrealizovať ešte pred Vianocami.

Ak sa totiž zavedie čím skôr, Vianoce na Slovensku by podľa Lengvarského mohli byť bez prísnejších opatrení. O tomto návrhu bude zajtra rokovať vláda.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie