Značka Converse predstavila svoje prvé eko tenisky, kúpiť si ich môžeš už čoskoro

  • Ku gigantom ako Nike, Adidas či Native Shoes sa v udržateľnej móde pridala už aj značka Converse
  • Vyrobili novú kolekciu, ktorá bude dostupná od augusta
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Ku gigantom ako Nike, Adidas či Native Shoes sa v udržateľnej móde pridala už aj značka Converse
  • Vyrobili novú kolekciu, ktorá bude dostupná od augusta

Svoje miesto v ekologickom boome si chcela vydobyť aj značka Converse, tá vyrobila svoje vôbec prvé eko tenisky, informoval o tom portál Fast Company.

V rámci svojej novej letnej kolekcie predstavili upcyklované tenisky vyrobené z nosených džínsov. Plátenkový gigant tvrdí, že zatiaľ ide iba o prvý krok, v priebehu roka totiž predstaví ďalšie kolekcie, ktoré budú využívať mnohé iné upcycklované materiály.

Nebolo to tak dávno, čo sme informovali o tom, ako známi výrobcovia obuvi začali vyrábať ekologicky prijateľnejšie verzie ich produktov. Do tejto vlny udržateľnosti sa zapojili Adidas, Nike aj Native Shoes. Adidas prišiel v apríli so 100 % recyklovateľnými teniskami a s obuvou vyrobenou z plastu vyrukoval na trh ako jeden z prvých ešte v roku 2016.

Značka Nike zašla ešte ďalej a predstavila niečo ako bibliu pre udržateľný dizajn, v ktorej výrobcom radí, aké ekologicky nezávadné materiály a postupy by mali dodržiavať. Kanadská značka Native Shoes zase vyrobila tenisky iba z rastlinných materiálov, ktoré sa v prírode rozložia do 45 dní.

Converse Renew 系列 Canvas、Denim、Cotton

Gepostet von Heaven Raven am Donnerstag, 27. Juni 2019

„Ako sa cítite po emocionálne stránke, keď nosíte tenisky? Môžete vďaka nim vyjadriť, kto ste? Byť kým ste,“ spýtal sa Brandon Avery vedúci inovácií Converse vo vyjadrení pre Fast Company. Podľa neho je totiž udržateľná móda vo veľkom aj o pocite, ktorý v ľuďoch vyvoláva. Je tak o emóciách, ako o technike.

Materiály použité na výrobu novej kolekcie sprostredkovali priamo zamestnanci Converse. Tí mali do práce priniesť obnosené oblečenie a značke sa podarilo vyzbierať množstvo svetrov, rolákov, šiat aj džínsov, z ktorých teraz vyrobia nové tenisky.

S nápadom prišla firma ešte pred dvomi rokmi, no chvíľu trvalo, kým ho dotiahli do víťazného konca. Dlho totiž hľadali jeden správny materiál, z ktorého by vyrobili celú kolekciu. Pátrali po niečom, čo je kvalitné, vydrží relatívne dlho a je s ním spojená určitá história. Po konzultácií s britským predajcom Beyond Retro si uvedomili, že takým materiálom by mohla byť práve džínsovina. So sberom materiálu potom pomohol aj samotný Beyond Retro.

Nové tenisky s názvom Renew Denim budú dostupné v troch odtieňoch, a to svetlá, stredná a tmavá modrá a na pulty predajní sa dostanú už v auguste. Verzia s vysokým členkom bude stáť 80 eur a spoločnosť sa zaviazala, že tento typ tenisiek bude drahší iba o 5 až 10 dolárov, než ich bežná kolekcia.

Zdroj: Fast Company,Wired

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech