Značka jogurtov Hollandia odsudzuje slovenský Halloween, zaslúžila si za to poriadnu spŕšku negatívnych komentárov

  • Hollandia Slovensko by zrejme chcela zopakovať úspech kampane Absolut - Slovensko hrá všetkými farbami
  • Ide na to však v skutku nešťastným spôsobom
boo
pexels, Hollandia
  • Hollandia Slovensko by zrejme chcela zopakovať úspech kampane Absolut - Slovensko hrá všetkými farbami
  • Ide na to však v skutku nešťastným spôsobom

S príchodom jesenného obdobia a Sviatku všetkých svätých a Halloweenu vypukli na internete už každoročné žabomyšie vojny. Tie sa odohrávajú medzi fanúšikmi „amerického” sviatku – Halloween a táborom ľudí, ktorí veria len v Dušičky a uznávajú výlučne sviečky v kahancoch a nie v tekviciach.

Niektorých ľudí porovnávanie týchto dvoch tradícií rozhorčuje možno viac ako to, že Slovensko hrá všetkými farbami. Na tomto trende sa rozhodla postaviť jeden zo svojich facebookových príspevkov aj značka jogurtov Hollandia Slovensko.

Tá chcela zahrať na city všetkým národniarom tým, že ich utvrdila v názore, že Halloween na Slovensku nemá svoje miesto. Čerešničkou na torte je vyobrazenie iba bieleho jogurtu. Obrázok je podporený textom „Sviečka patrí na hrob. Nie do tekvice“.a klincom do rakvy je popis príspevku: „To dá rozum. Sme predsa na Slovensku.”

To všetko v časoch, keď sa medzi najsilnejšie politické strany začína prediera strana s členmi popierajúcimi Holokaust. Značke jogurtov sa celkom nešťastným spôsobom podarilo pod postom vyvolať želanú diskusiu. Išlo o komentárový boj medzi zástancami Dušičiek a americkým Halloweenom.

Značka Hollandia Slovensko na negatívne názory reaguje komentármi, ktoré vyzývajú ľudí, aby príspevok brali s nadhľadom. Ich „hejterom” však nikdy nezabudnú ponúknuť ich nový jogurt z produktového radu či možnosť stať sa členom súťažného klubu. Už nahnevaných ľudí, ktorí ich marketingový ťah kritizujú, sa zase pýtajú na ich obľúbenú príchuť jogurtu:

„Jogurty sú výborné, ale názory značne obmedzené. Kým splodíte takúto duchaplnosť, dajste si radšej jogurt,” píše na facebookovej stránke Hollandia.

„Ďakujeme za komentár. Príspevok je potrebné vnímať s nadhľadom. Niekomu sa bude páčiť, niekomu zase nie. Tak je to so všetkým a je to dobre. A jogurt, ten si my dáme vždy radi. Hlavne našú zimnú limitku, tá sa teraz hodí. Už ste ju ochutnala?” reaguje značka.

„Aspoň si prosím naštudujte niečo z histórie, tento sviatok je pôvodom keltský, aj tá sviečka v tekvici má svoj význam, ale.jogurty máte top, iné už nejem,” upozorňuje Jarka.

„Dobrý deň, význam sviečky a tekvice a ani spoločné korene tohto sviatku nijako nezpochybňujeme. Teší nás, že Vám naše jogurty chutia. Aký je vás najobľúbenejší?” reaguje Hollandia.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech