10 dizajnérskych nástrojov, ktoré by si mal v roku 2016 vyskúšať

Nikola Tokárová / 27. februára 2016 / Lifehacking

Pri prieskume dizajnových nástrojov, ktorý viedol KhoiVinh označovaný za jedného z 50 najvplyvnejších dizajnérov Ameriky sa prišlo k zisteniu, že popularita Photoshopu sa stále zmenšuje.

Odpovede od viac ako 4000 účastníkov z 200 rôznych krajín sveta dokazujú, že dizajnéri sú otvorení novým nástrojom, ktoré zjednodušujú ich procesy.

Tu sú must try programy pre rok 2016:

 

Atomic

Atomic je určený pre profesionálov na dizajnovanie interaktívnych prototypov pre rôzne zariadenia. Jednoduchý dizajn pre prehliadač na Mac aj PC.

Výstřižek

foto: Atomic

 

Ceros

Ceros je mocným nástrojom na vytváranie obsahu pre marketérov a dizajnérov. Dá sa v ňom jednoducho vytvoriť obsah ako infografiky, ebooky, mikrostránky, magazíny, bannery a ďalšie.

2

foto: Ceros

 

ProtoSketch

Šikovný a praktický nástroj na úpravu vektorovej grafiky pre iPad. Dá sa v ňom vytvoriť všetko od loga, až po celý webdizajn. Vďaka nemu dokážu pracovať na webe aj tí, ktorí sú práve na cestách a po ruke majú iba iPad. 

protosketch

foto: forbes.com

 

Floid

Floid je in interaktívny dizajnový nástroj na akékoľvek zariadenie. Aj keď je momentálne dostupný len pre Mac, v budúcnosti bude fungovať na akomkoľvek zariadení alebo platforme.

floid

foto: forbes.com

 

Fuse

Fuse UX je nástrojom pre vynálezcov appiek a developerov. Umožňuje vytvárať a aktualizovať vzhľad a spolupracovať s inými appkami v rovnakom čase na viacerých zariadeniach súčasne. Momentálne dostupné len pre OS X a Windows používateľov. 

fuse

foto: Fuse

 

Vectr

Vectr slúži na grafické úpravy a funguje zdarma ako inline nástroj alebo aplikácia pre Mac. Má jednoduché a intuitívne ovládanie a dokáže zdieľať obsah na rôznych zariadeniach simultánne.

vectr

Foto: Vectr

 

Picktorial

Profesionálny, jednoduchý a intuitívny softvér pre Mac. Ponúka napríklad live editáciu alebo prácu v RAW formáte. Momentálne je k dispozícii beta verzia. 

Picktorial

foto: Picktorial

 

Figma

Figma je revolučný softvér založený na cloude, ktorý ti umožní pracovať v rozhraní, kde môžeš vytvoriť projekt od nápadu až do finálnej podoby. Ak máš záujem o náhľad, môžeš sa zapísať do zoznamu čakateľov.

figma

foto: Figma

 

UXPin

UXPin je jedným z najpopulárnejších UX nástrojov, ktorí využíva tisíce dizajnérov. Nedávno ohlásil, že prejde kompletným redizajnom a na jeho novú verziu je možné zapísať sa už teraz.

uxpin

foto: UXPin

 

Gravit

Gravit je platforma , ktorá vysvetľuje základy web dizhu a beží priamo v tvojom prehliadači. Všetko funguje v tejto jednej appke, ktorá je dostupná zadarmo.

gravit

foto: Gravit

Zdroj: Forbes.com, titulná foto: kaboompics.com

Pridať komentár (0)