10 nástrojov pre hladký priebeh startupu

  • Spúšťanie vlastného startupu do vonkajšieho prostredia môže byť z počiatku ťažké a zároveň zastrašujúce. Avšak mnohí podnikatelia veria, že prvé kroky sú v skutočnosti oveľa jednoduchšie a cenovo dostupnejšie.
image_1424298001.jpeg
  • Spúšťanie vlastného startupu do vonkajšieho prostredia môže byť z počiatku ťažké a zároveň zastrašujúce. Avšak mnohí podnikatelia veria, že prvé kroky sú v skutočnosti oveľa jednoduchšie a cenovo dostupnejšie.

 

Tento článok vám prináša 10 voľne dostupných a jednoducho používateľných nástrojov, ktoré vám pomôžu pohnúť sa a začať.

 

1. Právna oblasť

S často sa meniacimi nárokmi na licenciu a obchodných štruktúr môže pre vytvorenie právnej štruktúry vašej firmy byť mätúca.

Pre túto príčinu zvážte použitie SCORE – organizácia skúsených a často vyslúžených podnikateľov a obchodných profesionálov, ktorá bola založená Administratívou pre malé podnikanie (SBA), aby poskytovala rady malým podnikateľom bez použitia poplatku. Aj keď neskoršie si určite budete môcť zmeniť legálne aspekty vašej firmy, je najlepšie nastaviť si svoj biznis hneď od začiatku a predísť tak zbytočným nákladom v budúcnosti.

 

 

 

2. Webové stránky

Jednou z najjednoduchších úloh, ktorá však môže mať najväčší dosah a vplyv na vaše podnikanie je zabezpečenie webovej domény a založenie dobrej úvodnej stránky. Úspech môžete získať s použitím Squarespace, ktorý je veľmi ľahko použiteľný a umožňuje skvelé webové a mobilné rozhranie. Ostatné stránky ako GoDaddy a Wix majú tiež skvelé zdroje pre začiatok. Avšak všetky vám dovolia rezervovať si vlastnú obchodnú doménu (URL) vďaka použitiu ich služieb.

Keď už sme pri tom, mali by ste sa taktiež poobzerať po ďalších webových doménach pre vaše podnikanie (napr. .com, .net, .CO, .ninja, atď.), ktoré si môžete dovoliť cez stránky Names.com alebo CheapNames.com. Následne na to, môžete tieto stránky presmerovať na vašu primárnu stránku.

 

3. Značka

Ak potrebujete pomoc s kreativitou vašej značky alebo s vytváraním kvalitných obrázkov pre vašu web stránku a digitálne kanály zvážte použitie na rozbeh crowdsourcing stránku. 99 Designs vám umožní zorientovať sa vo veľkom množstve talentovaných dizajnérov, ktorí vám môžu pomôcť s vytvorením kreatívneho vzoru, aký by sa hodil presne vám.

Čo sa týka obrázkov, zvážte použitie Dollar Photo Club, ktorý poskytuje tisíce licencovaných fotografií za jeden dolár jednu. Taktiež, Canva poskytuje platformy na ľahké on-line dizajnovanie od hlavičky titulnej stránky Twitteru cez vizitky až k záveru.

 

4. Ukladanie digitálnych dokumentov

Riskovať straty dôležitých dokumentov, kvôli poruche počítača v tejto dobe už nie je nevyhnutné. Namiesto toho použite Cloud uložisko na bezpečné uloženie dokumentov, ktoré vám umožní jednoduchú spoluprácu a zdieľanie s inými používateľmi.

Google Drive poskytuje až 15GB skladovacieho priestoru zadarmo, ktorého je viac než dosť. Tento priestor slúži na uloženie digitálnych súborov, pokiaľ teda neprodukujete videá alebo neskladujete tisíce fotografií. Google taktiež povoľuje pracovať na dokumentoch cez Google Docs.

Ostatné skladovacie Cloud priestory, ako napríklad Dropbox je cenovo dostupný, pohodlne a ľahko použiteľný. Aj Dropbox a Google poskytujú nástroje, s ktorými môžete jednoducho pristúpiť k vašim súborom cez PC, Mac či smartfón.

 

5. Mobil

Podpisovanie zmlúv s telefónnymi spoločnosťami je zvyčajne drahé a zastrašujúce. Namiesto toho popremýšľajte nad VoIP – Voice over Internet Protocol, ktorý vám umožní telefonovanie cez internet. Môžete si založiť tel. číslo na Google Voice zadarmo a tak neobmedzene volať z pohodlia vášho domova (avšak WIFI je nevyhnutná a má ešte nejaké obmedzenia) s voľne dostupnou mobilnou aplikáciou.

Ak by ste mali záujem o širšie využívanie telefónnej služby skúste RingCentral, ktorá ponúka kompletný kancelársky telefónny systém s konferenčnými hovormi a celý rad ďalších užitočných funkcií, ktoré fungujú vďaka VoIP. RingCentral je cenovo dostupnejší než väčšina mobilných obchodných návrhov a poskytuje neobmedzené telefónne linky a domáce hovory. Má tiež skvelú mobilnú aplikáciu, ktorá umožňuje kontrolovať celý telefónny systém na vašom mobilnom zariadení.

 

 

 

6. Softvér pre správu

V období, keď začnete vyzerať ako spoločnosť, je načase sa začať aj tak správať. V týchto dňoch viac a viac obchodov prechádza na Softvér ako službu (SAAS), alebo on-line softvér, ktorý poskytuje tie isté služby ako tie, ktoré si môže stiahnuť a používať na svojom počítači už teraz.

Napríklad, za malý mesačný poplatok vám Quickbooks umožní on-line spravovať svoje financie z ľubovoľného počítača alebo mobilného zariadenia s prístupom na internet. Z dlhodobého hľadiska, tento poplatok kryje nevyhnutné náklady na upgradovanie. Avšak dôležitejšie je to, že poskytuje bezpečné uloženie všetkých vašich dát.

Odporúča sa preskúmanie a uplatnenie SAAS aj pre vaše špecifické odvetvie, ako napríklad FreshBooks, ktoré poskytujú jednoduchú používateľnú platformu pre servisné firmy, ktoré účtujú načas.

 

7. Výskum

Zostať na vrchole trendov a noviniek v priemysle, si nevyžaduje aby ste prehľadávali internet celé hodiny každý deň. Namiesto toho si zadarmo založte Google Alerts, ktorá vás denne upozorní na novinky podľa kľúčových slov, ktoré si zadáte na preskúmanie.

 

8. Sociálne média

Zabezpečenie vášho obchodného mena a profilu vo väčšine sociálnych sietí je kľúčové pre riadenie vašej on-line značky. Avšak udržanie kroku so všetkými z nich môže byť v skutku náročné.

HootSuite alebo Buffer je skvelý nástroj pre monitorovanie vašich sociálnych stránok na jednom mieste, ale tiež poskytuje sledovanie špecifických kľúčových slov podľa vášho výberu. Za malý poplatok môžete pridať jednotlivcov k vášmu účtu a povoliť im rovnaký prístup k riadeniu ako máte aj vy.

 

9. Spolupráca

Objavujte co-working priestory a inkubátory vo vašom okolí, ktoré sú skvelými miestami k práci a spájaniu sa s ďalšími talentovanými podnikateľmi a obchodnými profesionálmi, ktorí by mohli vyrábať skvelé zdroje na to ako začať a rásť, začínate a ako rastiete.

Dôveruj, ale preveruj. A to presne tak, že si urobíte svoj vlastný prieskum pred tým ako sa pripojíte do tímu, aby ste sa uistili či do čoho idete rozumiete a čo od toho očakávate.

 

10. Osobné nástroje

Vážne odporúčam zaobstarať si vysokokvalitný počítač a vysokorýchlostný internet. Aj keď vy môžete vnímať úspory nákladov za významné a dôležité, a to najmä v tomto rannom štádiu, avšak to nie je nič v porovnaní so stratou produktivity a frustrácie, s ktorou sa budete musieť zaoberať na pomalom počítači a internete.

  

Zdroj: entrepreneur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech