10 stránok s užitočnými kurzami, ktoré sú zadarmo

  • Ako podnikateľ si stále zavalený povinnosťami od hlavy až po päty a staráš sa o mnoho rozdielnych záležitostí. Toto platí dvojnásobne pre toho, kto svoj biznis iba rozbieha a nemá dostatok zamestnancov, aby mu pomohli vo všetkých oblastiach, v ktorých to potrebuje. Takže si to musí všetko spraviť sám.
headrImage
  • Ako podnikateľ si stále zavalený povinnosťami od hlavy až po päty a staráš sa o mnoho rozdielnych záležitostí. Toto platí dvojnásobne pre toho, kto svoj biznis iba rozbieha a nemá dostatok zamestnancov, aby mu pomohli vo všetkých oblastiach, v ktorých to potrebuje. Takže si to musí všetko spraviť sám.

 

Získať nové skills, ktoré sú nevyhnutné pre štart nového biznisu, môže byť naozaj drahé. Našťastie, ale existujú aj kvalitné online vzdelávacie zdroje, ktoré sú zadarmo. V tomto článku je vybraných niekoľko z nich, ktoré ti pomôžu aj s marketingom, podnikaním či biznis manažmentom.

 

 

1. CodeAcademy

Tento skvelý zdroj ponúka interaktívne kurzy programovania, ktoré ti pomôžu naučiť sa jazyk HTML, CSS, Javascript a PHP. CodeAcademy tiež ponúka možnosť priebežného ukladania cez vlastný účet, ktorý je samozrejme zdarma. Asi nikomu netreba vysvetľovať, aké môže byť programovanie užitočné pre jeho biznis.

 

 

2. HubSpot Academy

Certifikačný program, ktorý zdarma ponúka kurzy inbound marketingu. Kurzy ti pomôžu s optimalizáciou webov, či s landing page a lead nurturing. Tieto skills sú potrebné pre každého, kto sa snaží rozbehnúť svoj biznis online.

 

3. Moz

Ak sa chceš naučiť, ako robiť SEO optimalizáciu, ktorá ti pomôže zviditeľniť stránku cez vyhľadávače, potom nezabudni navštíviť stránku Moz. Okrem Moz Academy, tam nájdeš aj webináre či sprievodcu pre začiatočníkov v SEO, sociálnych médiách či v link buildingu.

 

4. LearnVest

Najúspešnejší podnikatelia si vedia spravovať svoje peniaze v biznise, ako aj v súkromí. Aby si to dokázal aj ty, je tu LearnVest. Ten ti okrem cenovo výhodných kurzov ponúka aj kurzy zdarma, ako napríklad „Build Better Money Habits“ či „How to Budget.“

 

 

5. Niche kurzy

Na internete je dnes veľkým boomom koučovanie, čo je nesmierne nápomocné pre všetkých podnikateľov, ktorí sa chcú učiť, ako začať/zlepšiť biznis v tej najvhodnejšej oblasti. Preto existujú rôzne organizácie a koučovia, ako My Own Business či Natalie MacNeil, ktorí pravidelne ponúkajú zdarma kurzy, ako aj svoje e-booky.

 

6. edX

Táto stránka ponúka viac ako 300 kurzov pre rôzne oblasti, vrátane „Financial Analysis and Dedicsion Making“ či „Entrepreneurship 101: Who is your customer?“ Poznatky z týchto kurzov využiješ pre všeobecné zlepšenie vo vašom biznise, no okrem toho ti aj pomôžu získať nové skills, ktoré sú využiteľné v oblasti, v ktorej podnikáš.

 

 

7. Khan Academy

Khan Academy bola vytvorená, aby umožnila každému prístup k vzdelávaniu sa napríklad v matematike, vedách či technike. Na tejto stránke nájdeš viac ako 100 000 interaktívnych cvičení, ktoré ti pomôžu využiť teoretické znalosti v praxi.

 

8. MIT Open Courseware

Tu nájdeš kurzy, ktoré ponúka v rámci svojej výučby MIT School of Science, akurát sú dostupné online zadarmo. Nájdeš tam aj „entrepreneurship page“, na ktorej sa nachádzajú aj kurzy vhodné pre ľudí, ktorí spúšťajú nový biznis.

 

 

9. Kutztown University of Pennsylvania

Táto univerzita na požiadanie poskytuje takmer 100 kurzov, ktoré môžu byť nesmierne užitočné pre každého podnikateľa. Nájdeš tam napríklad aj tie ktoré sa zaoberajú biznis plánom, či operations managmentom.

 

10. Coursera

Coursera má 114 partnerov vzdelávania, ktorí ponúkajú kurzy zdarma pre takmer 10 miliónov používateľov. Výhodou tejto stránky je, že tam nájdeš kurzy zaoberajúce sa veľmi konkrétnymi oblasťami, ako „Data Managment for Clinical Research“ od Vanderbilt University či „Innovation for Entrepreneurs: From Idea to Marketplace“ od University of Maryland.

coursera

zdroj: entrepreneur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech