22 najdôležitejších vecí, ktoré ťa posunú bližšie k tvojim cieľom

  • Koľko úspešných ľudí poznáš osobne? Väčšina ľudí nedokáže vymenovať viac než zopár mien. Prečo je tak ťažké dosiahnuť úspech a čo je to, čo delí úspešných od menej úspešných?
man-918576_960_720
  • Koľko úspešných ľudí poznáš osobne? Väčšina ľudí nedokáže vymenovať viac než zopár mien. Prečo je tak ťažké dosiahnuť úspech a čo je to, čo delí úspešných od menej úspešných?

Ak si prezrieš životopisy úspešných ľudí, zistíš, že nie to odkiaľ prišli alebo kde začali, ovplyvnilo ich úspech, ale skôr to boli ich zvyky a spôsob myslenia. Úspech má veľa čo dočinenia s robením toho, čo pravdepodobne teraz nechceš robiť, aby si neskôr mohol robiť to, čo naozaj chceš.

sir-richard-branson

foto: ibtimes.co.uk

Pokiaľ robíš v živote len jednoduché veci, potom bude ťažký, ale ak robíš ťažké veci, život bude ľahký. Tu je 22 z najťažších, ale najdôležitejších vecí, ktoré musíš urobiť pre dosiahnutie úspechu a všetkých tvojich cieľov.

 

1. Neboj sa veľkých riskov

„Postup vždy zahŕňa riziko. Nemôžeš ukradnúť druhú métu a stále mať nohu na prvej.“ – Frederick Wilcox

Riskovania sa boja takmer všetci, ale úspech nedosiahneš keď budeš všetko hrať na istotu. Musíš ísť za tým, čo chceš, neobjaví sa to len tak z ničoho nič pred tebou na striebornom podnose. Čím väčší risk, tým väčší býva úspech.

 

2. Ver si a nasleduj intuíciu

„Oveľa viac sa spolieham na inštinkt, než na skúmanie obrovského množstva štatistík.“ – Sir Richard Branson

Nemusíš vždy nad všetkým prehnane premýšľať a snažiť sa byť čo najlogickejším, podľa väčšiny úspešných ľudí je niekedy intuícia oveľa presnejšia vo výbere toho najlepšieho rozhodnutia. Nebýva to ľahké, keď logika ti vraví, že to má byť inak, ale naučiť sa veriť intuícií môže byť tá najlepšia vec čo spravíš.

 

3. Postav sa strachu

„Aby si uspel, tvoja túžba po úspechu by mala byť väčšia ako strachu z neúspechu.“ – Bill Cosby

Ak chceš uspieť, musíš sa naučiť, ako prekonať svoj strach a vysporiadať sa s ním, tak aby nenarušil tvoj úspech. Ak neovládneš svoje obavy, ony určite ovládnu teba a okradnú ťa o úspech.

47b2008eb528b67d5545368730af256b

foto: pinterest.com

4. Stanov si ciele a drž sa ich

„Stanovenie cieľov je prvým krokom v premene neviditeľného na viditeľné.“ – Tony Robbins

Väčšina ľudí si nestanoví ciele a nedrží sa ich, pretože to vyžaduje disciplínu a extra úsilie. Vedel si, že väčšina z najúspešnejších ľudí v tomto svete si pravidelne stanovuje ciele? Ciele sú tvojou trasou k úspechu. Neprehliadni tento dôležitý zvyk.

 

5. Prijmi zodpovednosť za svoje výsledky

„Prijmi zodpovednosť za svoj život. Vedz, že si to ty, kto sa chce niekam dostať, nie niekto iný. „ – Les Brown

Nemôžeš zo seba robiť obeť a obviňovať iných za výsledky, ktoré máš v živote. Ty vytváraš výsledky, ktoré chceš, nemôžeš očakávať, že niekto iný dosiahne tvoje ciele a potom ti len dá to čo chceš. Ak chceš úspech, budeš musieť vziať zodpovednosť za to či ho dosiahneš alebo nie, nemôžeš obviňovať ostatných.

6. Skoro vstávaj

„Keď ráno stratíš hodinu, budeš ju dobiehať celý deň.“ – Richard Whately

Toto je na vrchole v zozname väčšiny ľudí, ale často je to tak ťažké! Je však pravda, že ak sa prebudíš len o hodinu skôr každý deň, budeš mať päť hodín týždenne naviac, počas ktorých môžeš pracovať na dosiahnutí svojho cieľa. Štatistiky neklamú a najúspešnejší ľudia nevyspávajú dlho, ale vstávajú zavčas.

motivation-on-a-monday

foto: lifehack.org

7. Postav sa po tom, ako si spadol

„Nie je to o tom či spadneš, ale o tom, či vstaneš.“ – Vince Lombardi

Nemôžeš mať kontrolu nad tým, čo sa ti stane, ale máš kontrolu nad tým, ako sa s tým vysporiadaš. Ak chceš byť úspešní, musíš ísť ďalej, aj keď máš pocit, že by si to najradšej vzdal. Vzdať sa svojho cieľa, pretože jedna vec nevyšla, že je ako zničenie ďalších troch pneumatík, lebo na jednej máš defekt.

8. Prestaň prokrastinovať

„Odlož na zajtrajšok len to, čo si ochotný nechať nedokončené keď zomrieš.“ – Pablo Picasso

Prokrastinovanie môže vážne sabotovať tvoje šance na úspech. Môžeš prísť o príležitosti, peniaze, poškodiť si povesť a dôveru. Vysporiadaj sa so svojím otáľaním, ak vieš, že ťa drží späť, nenechaj prokrastinácií ukradnúť tvoje sny a úspech, veľa ľuďom sa to stáva až príliš často.

9. Daj prednosť výsledkom pred pohodlím

„Slovník je jediným miestom, kde je úspech skôr, ako práca.“ – Vincent Lombardi

Ak chceš v živote uspieť, musíš pracovať tvrdšie: rozsah tvojich snáh je aj rozsahom tvojich odmien. Nie je to o pracovaní dlhé hodiny aby si toho stihol čo najviac, ale o tom aby si  pracoval rozumnejšie. Na začiatku musíš dať niečo extra a pracovať tvrdšie, aby si mal dobrý rozbeh.

47ed330924cd485ba8660f5f6043ac43_tx600

 

foto: sandiegouniontribune.com

10. Pusti sa do toho

„Úspech navštívi len tých, ktorí vedú život plný práce.“– Theodore Roosevelt

Je ľahké prísť s miliónom dôvodov, prečo by si nemal dať spraviť „určitú“ akciu, ktoré by si mal urobiť. Ako často si povieš: „Teraz nie je správny čas,“ alebo „Nie som pripravený“? Stačí aby si sa do toho pustil, nemusí to byť správne alebo dokonalé, ale potrebuješ postupne pokračovať bližšie k svojmu cieľu. Vždy sa nájde niečo, čo môžeš urobiť, aby si sa dostal bližšie k cieľu.

11. Vysporiadaj sa so zmenami

„Zmena je zásadná; zlepšenie je logická forma zmeny.“ – John Cash Penny

Niekedy je ťažké prijať zmenu, ale keď chceš dosiahnuť určité ciele a byť úspešnejším, je to potrebné. Snaž sa prijať zmenu a nájdi spôsoby, ako sa jej čo najjednoduchšie prispôsobiť. Ak chceš väčší úspech potrebuješ zmeny, inak by si bol úspešným už teraz. Nebráň sa im, vítaj ich!

12. Vyhni sa bezduchým klebetám

„Veľké mysle diskutujú o myšlienkach; priemerné mysle diskutujú o udalostiach; malé mysle diskutujú o ľuďoch.“ – Eleanor Roosevelt

Ty a tvoj úspech ste do značnej miery ovplyvnení prostredím a kruhom tvojich priateľov. Rozhovory, ktoré s nimi vedieš sú semienka myšlienok, a ty chceš úspešné myšlienky. Rozprávaj sa o nápadoch, maj inšpiratívne rozhovory a nemusíš sa uchyľovať k bezduchým konverzáciám s ničím pozitívnym, ktoré len znečisťujú svoju myseľ.

13. Spolupracuj s ostatnými

„Ten, kto sa snaží žiť sám, neuspeje ako ľudská bytosť.“ – Pearl S. Buck

Nikto sa nestane úspešným sám, jednoducho to nie je možné. Pomáhaj druhým a buduj si vzťahy na svojej ceste. Popros ostatných o radu, keď budeš potrebovať pomoc, a keď môžeš pomáhaj ostatným. Nie je ľahké nájsť a vybudovať silný vzťah, vyžaduje to úsilie a odhodlanie, tie sú však extrémne dôležité pre úspech.

 

startup-593343_960_720

foto: pixabay.com

14. Netráp sa tým čo si myslia ostatní

„Nemôžeš sa cítiť menejcenným kvôli nikomu, ak to nedovolíš.“ – Eleanor Roosevelt

Je ťažké nenechať pripomienky a názory iných ľudí aby sa ťa niekedy dotkli, však predsa si tiež človek. Avšak, zjavne to nepomáha, pokiaľ ide o dosiahnutie cieľov; bez sebavedomia sa to stane dvakrát tak náročné. Je len na tebe či umožníš ostatným aby ťa ponižovali. Jednoducho sa usmej na ľudí, ktorí pochybujú, snažia sa ťa zhodiť a pokračuj ďalej . Nemôžeš sa usilovať o to, aby ťa mali radi všetci na svete.

 

15. Rob to, čo naozaj miluješ

„Jediný spôsob, ako odviesť veľkú prácu, je milovať to, čo robíš. Ak si to ešte nenašiel, hľadaj ďalej.“ – Steve Jobs

Jedným z najväčších kľúčov k úspechu je milovať to, čo robíš. Už máš motiváciu, inšpiráciu a odhodlanie, ktoré ťa podporia od začiatku a počas cesty. Je náročné skutočne robiť to, čo máš rád v živote, a zároveň si z toho zabezpečiť živobytie, ale nedávaj limity na svoj život. Vy rozhoduješ, čo je možné; Buď kreatívni a nájdi spôsoby, ako to spraviť v prípade, že je to to, čo naozaj chceš.

16.  Plánuj efektívne

„Nikto nikdy nespísal plán, aby bol na mizine, tučný, lenivý, alebo hlúpy. Tieto veci sú tým, čo sa stane, keď nemáš plán.“ – Larry Winget

Potrebuješ mať plán a zároveň potrebuješ aj efektívne plánovať. Ak neplánuješ ako vieš, kam ideš? Musíš si stanoviť ciele, naplánovať ako ich dosiahneš a potom uskutočniť svoj plán. Naučiť sa efektívne plánovať je tiež dôležité, je ľahké podkopať svoje úsilie zlým plánovaním a tak ohroziť šance na úspech.

 

startup-photos

foto: pexels.com

17. Buď odhodlaný

„Úspech sa skladá z cesty od neúspechu k neúspechu bez straty nadšenia.“ – Winston Churchill

Zostať odhodlaný keď veci nevyzerajú dobre sa oveľa jednoduchšie povie, ako urobí. Tvárou v tvár nepriazni osudu, udržanie ducha nadšenia ti dá silu, ktorú potrebuješ aby si mohol ísť ďalej. To, na čo sa sústredíš rastie, takže sa nesústreď na to, čo nefunguje, zameraj sa na to, čo môžeš urobiť aby to fungovalo a buď nadšený z ďalších možností.

18. Nájdi odvahu na nasledovanie svojich snov

„Všetky tvoje sny sa môžu stať skutočnosťou, ak budeš mať odvahu na ich dosiahnutie.“ – Walt Disney

Musíš sa pozrieť strachu priamo do očí a prejsť okolo neho. Môžeš dosiahnuť všetky svoje ciele a mať všetok úspech, ak máš odvahu a myslenie, ktoré to podporí. Maj odvahu nasledovať svoje sny, a nevzdávaj sa, kým ich nedosiahneš.

19. Prijmi všetky výzvy

„Ak chceš byť úspešný, musíš prijať všetky výzvy, ktoré ti prídu do cesty. Nemôžeš jednoducho prijať len tie, ktoré sa ti páčia.“ – Mike Gafka

Na dosiahnutie svojich cieľov a úspechu musíš prekonať veľa výziev. Nemôžeš si vybrať, ktorým z nich chceš čeliť, budeš ich musieť prijať všetky. Sú tam, aby ťa podporili v raste a dosiahnutí svojich cieľov, všetky sú rovnako dôležité pre tvoj úspech.

 

run-1275786_960_720

foto: pixabay.com

20. Keď s niečím začneš, neprestávaj

„Činy sú základným kľúčom k všetkému úspechu.“ – Pablo Picasso

Keď začneš chodiť do posilňovne, musíš tam byť pravidelne aby si videl nejaké výsledky a to isté platí aj pre úspech. Musíš pravidelne a dlhodobo pracovať, ak chceš mať viac než len obyčajné výsledky. Snívanie, chcenie a plánovanie ťa tam samé nedostanú, ale dlhodobá práca áno.

21. Vždy ver v seba samého

„Viera v seba samého je jednou z najdôležitejších tehál v budovaní každého úspešného podniku.“ – Lydia M. Child

Ak neveríš v seba samého, nemôžeš očakávať, že niekto iný bude. Musíš byť svojou vlastnou roztlieskavačkou a povzbudzovať sa. Mať dôveru v seba je to, čo ťa spraví úspešným. Nepochybuj o sebe, ver si a úspech sa dostaví.

22. Sprav niečo naviac

„Úspech je robiť obyčajné veci neobyčajne dobre.“ – Jim Rohn

Jediný rozdiel medzi bežné a mimoriadnym je, že do toho druhého vložíš trochu viac úsilia. Je to ťažké a treba k tomu oveľa viac energie, ale ako veľmi chceš uspieť?

Úspech príde ak si ochotný urobiť čo musíš k tomu, aby si sa dostal tam, kde chceš byť. Nevzdávaj sa svojich cieľov a snov. Všetci máme rovnaké šance uspieť.

guy-690753_960_720

foto: pixabay.com

 

zdroj: lifehack.org, zdroj titulnej fotografie: pixabay.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech