32 najzaujímavejších vychytávok roku 2015

 • Tento rok bol skutočne úrodný čo sa týka rôznych gadgetov a všelijakých vychytávok. Pozri si tých 32 najzaujímavejších.
maxresdefault
 • Tento rok bol skutočne úrodný čo sa týka rôznych gadgetov a všelijakých vychytávok. Pozri si tých 32 najzaujímavejších.

 
 

 1. Visuté lôžko s vírivkou

Je to visuté lôžko. Je to vírivka. Je to visuté lôžko a vírivka dohromady. Hydro Hammock je naozaj skutočná vec, môžeš si ju zavesiť na záhrade a lebediť v nej.

hydro hammock

 

 1. S magickým perom môžeš písať alebo kresliť v hocijakej farbe

Nudíš sa v práci alebo škole? Chceš si písať poznámky alebo niečo načmárať farbou tvojho stola, telefónu, alebo prakticky hocičoho? Stačí keď vezmeš pero Scribble, oskenuješ farbu, ktorú chceš použiť a je to. Toto pero v sebe ukrýva senzor farieb a špeciálnu pumpu, ktorá namieša farby zo zásobníkov. Jedna zásoba farieb by mala vydržať na nakreslenie čiary dlhej 3 míle.

 

 1. Hodiny, ktoré ti okrem času ukážu aj spomienky

Memory Clock ukladá fotky a zobrazí ich v rovnaký čas kedy boli odfotené, ale o rok neskôr. Takže ak budeš mať jedny napríklad v obývačke a na Štedrý večer odbaľovať darčeky, na hodinách bude fotka z toho ako si odbaľoval darčeky minulý rok. Podľa mňa super nápad.

 

 1. Obrovská Lite-Brite

Lite-Brite vznikla v roku 1967 ako hračka od Hasbro a bol to vlastne obdĺžnik so žiarovkou rozdelený na malé krúžky, cez ktoré sa dali umiestniť priesvitné farebné kolíky a tým za pomoci svetla vytvárať nápisy alebo obrázky. Everbright je ale omnoho lepší (bodaj by nie, keď je novší o takmer 50 rokov) a oproti Lite-Brite nemá žiadne vyberateľné časti, ktoré by si mohol stratiť alebo na ne stúpiť a každé svetlo dokáže svietiť hocijakou farbou. Toto by mohla byť skvelá vec na stenu niekde v robote.

 

 1. Origami kvetináč, ktorý rastie spolu s rastlinou

Ak ťa nebaví presádzať svoje kvety alebo ti vadí, že je potom všade bordel od zeminy, mal by si pouvažovať nad kvetináčom GROWTH. Ten totiž „rastie“ spolu s rastlinou.

Studio-Ayaskan-Growth-Origami-Planter6

 

 1. Tenisky, ktorých vzhľad si upravíš pomocou smartfónu

Nevieš sa rozhodnúť ako by mali tvoje tenisky vyzerať dnes? Majú mať na sebe len jednoduchý vzor alebo obrázok či dokonca animáciu? Ak máš podobný problém a nechceš mať všetky skrine „zamorené“ topánkami s rôznymi vzormi, určite sa ti zapáčia tenisky ShiftWear, o ktorých sa viac dozvieš v tomto článku.

shiftwear-sneakers

 

 1. Väčšie bezpečie pre tvojho najlepšieho priateľa s obojkom Buddy

Buddy je „LED obojok, ktorý spája ľudí a ich psy ako nikdy predtým.“ Mať domáceho miláčika je veľká zodpovednosť a preto má Buddy zabudované GPS aby si si cez appku vždy vedel pozrieť, kde sa ten tvoj nachádza. Okrem toho svieti tme, takže svojho psíka uvidíš vždy.

buddy-feat

 

 1. Prenosné náladové osvetlenie, ktoré vydrží až 80 hodín

Kocky Lucis možno vyzerajú ako niečo, čo by si zbieral keby si postavou vo videohre, ale sú to výkonné a pekne vyzerajúce LED svetlá, ktoré vydržia naozaj dlho a okrem toho môžu svietiť hocijakou farbou.

 

 1. Smart pedále, ktoré ti ochránia bicykel pred ukradnutím

Po tom, ako si nainštaluješ príslušnú aplikáciu ťa Connected Cycle Pedals upozornia, ak sa ti niekto pokúsi zobrať bicykel aj keď si od neho kilometre ďaleko. A ak žiješ v oblasti kde sa krádeže bicyklov nevyskytujú, môžeš ich spolu s aplikáciou použiť na trackovanie svojich ciest na bicykli a iné s tým spojené štatistiky.

3041051-poster-p-1-bike-pedals

 

 1. Najroztomilejšia bezpečnostná kamera na svete

Ulo je bezpečnostná kamera, ktorá vyzerá ako sova. Taká sova, ktorú chceš mať ihneď doma. Ulo môžeš použiť na sledovanie svojich domácich miláčikov, ako kameru na dohľad nad deťmi alebo ti môže dohliadať aj na kvety. Len ju (alebo ho?) nastav a môžeš pozerať živý prenos videa vo svojom smartfóne alebo počítači.

 

 1. Zariadenie, ktoré zastaví chrápanie

Nora je zariadenie, ktorého jednu časť si dáš pod vankúš. Počas spánku bude jemne hýbať vankúšom a zastaví tvoje chrápanie skôr, ako vyrušíš niekoho, kto spí vedľa. Kúp si jednu a priateľka sa ti poďakuje.

Nora-bedside-listener-at-night

 

 1. Slúchadlá, ktoré nosíš nad ušami

Vďaka BATBAND budeš môcť počúvať hudbu a zároveň budeš počuť aj zvuky z okolia. „Budeš počuť dvakrát toľko, bez kompromisov v oblasti komfortu, kvality alebo štýlu.“ To môže byť skvelé pre obyvateľov miest, ktorí potrebujú zostať v strehu, ale tiež chcú počúvať hudbu popri chôdzi po chodníku.

 

 1. Origami kajak

Priviazanie kajaku na strechu auta je vždy boj. Ale nie ak máš kajak Oru. Ten zložíš za menej ako 10 minút, hodíš ho do kufra a je to.

oru-coast_-1500x1000

 

 1. USB port, ktorý zmení tvoj gauč (alebo posteľ) na nabíjačku

Bolo by super, keby všetky zásuvky boli v blízkosti najpohodlnejších miest v domácnosti… ale často to tak nie je. V tom môže pomôcť Couchlet. Dodáva sa s veľmi dlhým káblom, ktorý zapojíš do steny, potom samotné zariadenie zastrčíš medzi vankúšmi na gauči alebo pod matrac a máš šťavu tam, kde ju potrebuješ. Alebo môžeš použiť obyčajnú predlžovačku. Ale to je predsa príliš mainstream.

couchlet

 

 1. Tenučký telefón, ktorý ti pomôže odtrhnúť sa od netu

The Light Phone pracuje v tandeme s tvojim existujúcim mobilom, avšak bez všetkých zbytočností. Môžeš s ním prijímať hovory, ale nebude ťa rozptyľovať Twitter, Instagram, a všetky ostatné hlúposti, kvôli ktorým za celý deň nič nespravíš.

the-light-phone-kickstarter-unplug-1

 

 1. Baterka, ktorá nepotrebuje batérie

Batérie: Straťte sa! Nepotrebuješ ich, keď máš „večnú“ baterku ako Lumen, ktorá je poháňaná duchovnou silou, ehm vlastne teplom tvojho tela.

40ff34d0e23679cd73a888f7078ffe01_original

 

 1. Levitujúca žiarovka

Ľudia vo Flyte „dali žiarovke slobodu“ (vďaka sile magnetov). Ak si chceš užívať nechápavé pohľady ľudí na levitujúcu žiarovku, určite si jednu zožeň. Lacné to ale nebude.

 Flyte-Levitating-Light

 

 1. Systém, v ktorom si vypestuješ čerstvé jedlo po celý rok

Ľudia v Grove „si predstavujú budúcnosť, kde ľudia získavajú väčšinu potravín od miestnych farmárov, zo svojej záhrady, a zvnútra svojho domova“: ich Ecosystem je prvým krokom k tomuto cieľu.

grove-ecosystem-a27a5353-1500x1000

 

 1. Taniere pre milovníkov USA

Ak máš veľmi rád krajinu „za veľkou mlákou“ tieto taniere sú presne niečo čo musíš mať. Každý z The Fifty United Plates má tvar jedného štátu. Môžeš si ich kúpiť samostatne, alebo spolu.

taniere

 

 1. Zariadenie, ktoré ti pomôže správne stáť a sedieť

UPRIGHT je vecička, ktorú si pomocou hypoalergénneho lepidla pripevníš na chrbát a ona ťa naučí správne držať telo. Keď sa začneš hrbiť bude vibrovať, čo ťa upozorní aby si sa vystrel. Budeš chodiť pekne vystretý a netreba k tomu žiadne otravné pískanie. Okrem toho je spárovaná s appkou v mobile, kde si môžeš nastaviť tréningový program alebo pozrieť rôzne štatistiky.

upright

 

 1. Neskutočne tenká a ľahká solárna nabíjačka

Solar Paper je taká malá, že sa zmestí do diára a taká ľahká, že si ju pokojne môžeš zabaliť do batohu, keď ideš niekam na túru: nabíjanie telefónu v divočine sa práve stalo oveľa jednoduchším.

yolk-solar-paper

 

 1. Slúchadlá a helma, ktoré svietia

Samozrejme nechceš, aby ťa zrazilo auto. Vďaka helme Lumos a slúchadlám Glow ťa budú ostatní lepšie vidieť. Helma má okrem svetla vpredu dokonca aj brzdové svetlo a smerovky, a samozrejme je vodeodolná. Slúchadlá zas dokážu pulzovať podľa hudby. Cool.

zara_small

 

 1. Nástroj, ktorý ti umožní kresliť s pomocou Slnka

S FEBOm dokážeš zaostrením slnečných lúčov vypaľovať vzory do dreva, kože (nie ľudskej, ok?), korku, preglejky a kopy iných vecí. Nápad s kreslením pomocou Slnka je určite zaujímavý, ale veľa ľudí by tento produkt asi zneužilo na pálenie mravcov…

 FEBO-Bring-the-sun-with-you11__880

 

 1. Lampa čo ti prinesie dážď dovnútra

Samozrejme nie doslovne, nemusíš sa báť, že by tvoje elektronické gadgety a ostatné veci zmokli keď zapneš svetlo. Ale ak si jedným z tých ľudí, ktorí milujú daždivé dni toto by mohlo byť pre teba. Rain lamp „využíva vodu a zložito navrhnutý systém s čerpadlom na vytvorenie trblietavého efektu.“

www.bridgetbadore.com

 

 1. Cukornička, ktorá je zároveň snehovou guľou

Ďalší zaujímavý nápad. Sneženie v nej asi nebude nijak ohromujúce, ale pohľady známych keď si začneš do kávy sypať niečo zo snehovej gule môžu stáť za to. Sugar House si môžeš kúpiť tu.

sugar-house-3

 

 1. Projektor, ktorý sa zmestí hocikde kde žiarovka

Projektor s názvom Beam môžeš kľudne zaskrutkovať do svetla namiesto žiarovky a potom s pomocou appky v smartfóne začať premietať. A ak nerád pozeráš filmy na podlahe, môžeš k Beamu pripojiť aj kábel do zásuvky a potom ho niekam položiť.

beam-lamp

 

 1. Kufor, ktorý sa zmení na poličku

Toto je asi snom každého, čo často cestuje. Z kufra ShelfPack stačí jednoducho vytiahnuť poličky a nemusíš riešiť kam si dáš všetky veci.

ShelfPack-Hotel

 

 1. Zariadenie na výrobu želatínových shotov

Ak vlastníš nejaký podnik a rozmýšľaš čo nové pridať, Jevo môže byť dobrá voľba. Za pár minút dokáže tento stroj vyrobiť 20 želatínových shotov pripravených na zjedenie. Je navrhnutý aby neplytval alkoholom a veľkosťou presne sadne na barový pult.

jevo-header

 

 1. Gadget, ktorý zmení tvoj telefón na kľúč od domu

Sesame je oveľa lepší ako obyčajný zvonček. Po tom, čo je pripojený, ti umožní odomykať a zamykať dvere odomykať pomocou appky v telefóne, alebo ho dokonca môžeš nastaviť tak, aby „istí“ ľudia mohli vojsť (napríklad priateľka, kamaráti). Aplikácia tiež uchováva záznam o tom, kedy sa dvere otvárajú alebo zatvárajú (tak budeš vždy presne vedieť, kto kedy prichádza a odchádza).

 

 1. Pero, ktoré zmení hocijaký povrch na dotykovú písaciu plochu

Existuje veľa tabletov a stylusov, ktoré ti umožnia písať na obrazovku, ale pero Phree robí celý proces ešte jednoduchším. Môžeš písať na stole (alebo na operadle stoličky alebo obale knihy, alebo dokonca niekomu po ruke) a to, čo napíšeš sa objaví na tvojom telefóne, tablete alebo počítači.

 

 1. Jedno kliknutie tohto tlačidla a spravíš čokoľvek

Čo chceš aby Flic robil? Zavolal ti taxík? Odfotil niečo? Začal prehrávať hudbu? Ovládal svetlo? Poslal núdzový signál? Toto tlačidlo zvláda všetky tieto činnosti (a veľa ďalších).

Flic-–-A-Button-for-Anything-You-Want2

 

 1. Elektronický orchester pre tvoju gitaru

Stačí keď si ACPAD pripojíš ku gitare a hneď budeš môcť svoje hranie obohatiť pridaním rôznych iné inštrumenty, alebo stoviek rôznych samplov a efektov.

Zdroj: buzzfeed.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech