43 palcový 4K monitor od DELL-u je ako splnený sen

  • 1 palec je 2,54 cm, čo znamená, že nový monitor od spoločnosti DELL sa môže pochváliť monštruóznou uhlopriečkou 109 cm. Dokážeš si predstaviť, že by si na takomto monitore mohol pracovať, hrať počítačové hry alebo pozerať filmy? My určite áno. Takáto vecička však niečo aj stojí.
dell-p4317q-monitor-overview-1.0.0
  • 1 palec je 2,54 cm, čo znamená, že nový monitor od spoločnosti DELL sa môže pochváliť monštruóznou uhlopriečkou 109 cm. Dokážeš si predstaviť, že by si na takomto monitore mohol pracovať, hrať počítačové hry alebo pozerať filmy? My určite áno. Takáto vecička však niečo aj stojí.

Nákup monitoru patrí v dnešnej dobe medzi celkom nudné aktivity. Tí, čo majú ešte stolné počítače, sa viac zameriavajú na vybavenie počítača a optimalizáciu jeho výkonu. Ostatní uprednostňujú skôr notebooky alebo tablety. Samozrejme, že aj kvalitný monitor je potrebný, no nikdy to nebude také zaujímavé ako upgrade procesoru alebo grafickej karty. Nasledujúca novinka si nájde svojich záujemcov hneď v niekoľkých oblastiach.

Ocenia ho nielen pracovníci, ktorí inak musia očami prebiehať z jedného monitoru na druhý, ale aj hráči hľadajúci ten najlepší zážitok pri hraní počítačových hier. Investícia to však nie je malá, ale k tomu sa ešte dostaneme.

c4c58e95

 

Nový monitor americkej spoločnosti Dell je však výnimkou, ktorá si tvoju pozornosť jednoznačne zaslúži. Stačí sa pozrieť na tie dychberúce čísla. Vyše metrová uhlopriečka monitoru s rozlíšením 4K bezpochyby vzbudzuje obdiv. Monitor taktiež poskytuje možnosť rozdelenia na štyri oddelené obrazovky, každú s rozlíšením 1080p. No nevyskúšal by si si ho?

Monitor, ktorý dostal len ťažko zapamätateľný názov Dell P4317Q, dokáže, ako som už spomínal, vyobraziť obsah štyroch oddelených zdrojov naraz a v HD. Monitor má štyri USB 3.0 vstupy, dva HDMI, jeden DisplayPort, jeden MiniDisplayPort a jeden VGA port. Počas práce na monitore môžeš kedykoľvek jednu zo štyroch obrazoviek priblížiť razom ju budeš mať v rozlíšení 4K. Možno sa nájde spoločnosť, ktorá rada zainvestuje do pohodlia a zvýšenia produktivity svojich zamestnancov, a zakúpi tieto monitory. Niet pochýb o tom, že by tak svojim ľuďom uľahčila prácu.

P4317Q_lfp_00000f90_gy_FillLG.0

Spoločnosť taktiež tvrdí, že tento monitor ti ušetrí až 30% elektrickej energie v porovnaní so spotrebou ostatných monitorov, čo je, pri jeho gigantických rozmeroch, celkom fascinujúce. Ak ťa tento monitor skutočne zaujal a mal by si oň reálny záujem, musíš sa pripraviť na to, že minieš nemalú sumu peňazí. Dell P4317Q, ktorý sa začne prvým zákazníkom rozvážať 23. mája, stojí približne 1200 eur, no za kvalitu sa predsa platí, no nie? 

Každopádne ide o pokrok vo svete počítačových monitorov a už teraz sme zvedaví na prvé dojmy šťastlivcov, ktorí si ho mohli zakúpiť.

Zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: theverge.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie