5 tajomstiev úspešných, ktoré ťa posunú o krok bližšie k vysnívanému cieľu

  • Rozmýšľal si niekedy nad tým, čo ťa môže posunúť o krôčik bližšie k svojmu vysnívanému cieľu?
  • Rutiny tých najsilnejších sú prirodzene niečím, čo ťa môže inšpirovať
  • Dnes si prečítaš viac o zvyklostiach a Billa Gatesa, Cheryl Sandberg aj Marka Zuckerberga
brent-gorwin-674995-unsplash
Unsplash
  • Rozmýšľal si niekedy nad tým, čo ťa môže posunúť o krôčik bližšie k svojmu vysnívanému cieľu?
  • Rutiny tých najsilnejších sú prirodzene niečím, čo ťa môže inšpirovať
  • Dnes si prečítaš viac o zvyklostiach a Billa Gatesa, Cheryl Sandberg aj Marka Zuckerberga

Sebarozvoj

Jeden z najúspešnejších motivačných autorov, Robin Sharma prečíta jednu knihu denne, Bill Gates je známy svojim reading listom, Warren Buffett číta 80 % času z celého dňa. Tieto významné osobnosti nedajú dopustiť na neustále vzdelávanie, ktoré považujú za jeden z dôležitých kľúčov k svojmu obrovskému úspechu vo vlnách biznisu. Ak nevieš, ktorú knihu dnes večer zobrať so sebou do postele alebo do električky, inšpiruj sa niektorým z našich odporúčaní, ktoré nájdeš napríklad v článku 10 kníh, ktoré si obľúbili slávni riaditelia spoločností, určite tam nájdeš to pravé.

Dnes, vo svete technológií však v rámci sebarozvoja nemusíš len do rúk automaticky chytať knihu. Svoju produktivitu nakopneš aj vďaka podcastom, audioknihám a dobrý TED talk na YouTube tiež nie je zlý nápad na ceste do práce.

zdroj: Unsplash

Všetko si zapisuj

Sir Richard Branson aj COO samotného Facebooku, Cheryl Sandbergová nedajú dopustiť na zápisník, ktorý nosia neustále so sebou a všetko, čo im napadne tam skončí. Nikdy totižto nevieš, kedy dostaneš svetoborný nápad a nestane sa s teba nový Jeff Bezos. Väčšinu vecí, ktoré si nezapíšeš totižto veľmi rýchlo zabudneš, a to skrátka nemôžeš dopustiť. A ak si typ, ktorý hŕbu papierov často stráca, využi svoj mobil a niektorú zo šikovných aplikácií či obyčajný poznámkový blok, ktoré budeš mať stále pri sebe. Old school či moderna, podstata je jasná. Zapisovanie myšlienok znamená, že ich nikdy nestratíš a zároveň bystríš svoju myseľ.

zdroj: Unsplash

Znova a znova

CEO Microsoftu Satya Nadella každé ráno behá, Warren Buffett má na raňajky McDonald´s podľa nočného vývoja na burze, Tim Cook vstáva o 3:45 a hneď sa uteká zničiť do posilňovne. Hovorí sa totižto, že ráno robí deň. Kedysi si si na Startitupe mohol prečítať pár múdrostí o tom, čo po prebudení rozhodne nerobiť (čítaj TU), pretože aj to je rovnako dôležité. Ráno máš využiť čas na to, aby si myslel trošku egoisticky a upokojil svoju myseľ predtým, než vybehneš za autobusom, do chaosu mesta a stráviš celý deň v open office.

zdroj: Unsplash

Jasne stanovené

Ciele. Súčasný riaditeľ Ultimate Fighting Championship (UFC) priznal, že vždy vedel, že jedného dňa bude podnikať v tejto oblasti. Tak isto aj ty už dnes môžeš presne vedieť, kde sa vidíš o 10 rokov. Presný, veľmi konkrétny cieľ, ktorý je stanovený v presnom časovom rozhraní – napríklad nahradiť Marka Zuckeberga na jeho poste už do začiatku budúceho desaťročia, ťa dokáže naštartovať vždy, keď máš pocit, že sa vo svojom podnikaní strácaš. A ako sa hovorí, work hard & dream big. Takýto prístup ti pomôže sústrediť sa na to potrebné a nepodstatné drobnosti ťa viac nebudú tak ovplyvňovať.

zdroj: Unsplash

Úplne vypnúť

Aby si sa na svoj biznis či stanovené ciele dokázal pozrieť s dostatočným nadhľadom, musíš si na to nájsť dostatočne veľa času. Nejeden nádejný podnikateľ preto celý rok vo svojej práci šetrí dní dovolenky na to, aby sa jedného dňa na celý mesiac zbalil a utiekol od všetkého, čo ho rozptyľuje. Nie na deň, nie na dva, ale na poriadne dlhý čas, ktorý bude vedieť venovať tomu, čo je preňho najdôležitejšie. Veľkým plusom je, že keď sa vymaníš s rutiny svojej súčasnej práce, začneš byť pánom svojho času presne tak, ako každý líder a naučíš sa tak pracovať s každou drahocennou minútou dňa.

Zdroj: lifehack.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech