5 znakov, že prácu len predstieraš

  • Podľa riaditeľa Y Combinatora Sama Altmana, väčšina startupov z akcelerátorov sa ukazuje byť obyčajnými alebo dokonca zlými startupmi – pretože namiesto toho, aby robili skutočnú prácu, ju len predstierajú.
image_1440972788.jpeg
  • Podľa riaditeľa Y Combinatora Sama Altmana, väčšina startupov z akcelerátorov sa ukazuje byť obyčajnými alebo dokonca zlými startupmi – pretože namiesto toho, aby robili skutočnú prácu, ju len predstierajú.

 

Altman považuje za skutočnú prácu takú činnosť, ktorá priamo vedie k rastu spoločnosti. Budovanie produktu, jeho predaj a najímanie ľudí, ktorí spĺňajú vysoké kritéria, toto pomáha rastu; no každodenné stretávanie sa s právnikmi sa za prácu nepovažuje. Toto je dôvod prečo sa Y Combinator sústreďuje na sledovanie a podporu rastu startupov z týždňa na týždeň.

„Tie najlepšie startupy, ktoré financujeme robia presne to, čo robili počas YC (akcelerátor Y Combinatora). Znie to jednoducho a očividne, ale v skutočnosti to robí iba zopár startupov.“ hovorí Altman. Čo namiesto toho robia? Predstierajú prácu, čo je pre nich jednoduchšie a zábavnejšie. Napr. zháňajú ďalšie peniaze a robia iba to, čo im v konečnom dôsledku vôbec nepomáha rásť.

 

 

Altman varuje: „Predstieranie práce sa neráta a vždy povedie ku koncu vášho startupu, nech sa akokoľvek snažíte predstierať.“

 

Toto je 5 vecí, ktoré budete počuť od startupistov, ktorí predstierajú prácu – veci, ktoré Altman počul od startupov z Y Combinatora, ktoré nakoniec skončili ako sklamanie:

  1. „Tento mesiac sa sústredíme na PR. Budem prednášať na 6 konferenciách a napíšem 2 veľmi motivačné práce“
  2. „Čistíme naše technické oddelenie“
  3. „Pracujeme na dlhodobej stratégii. Tomu by ste nerozumeli“
  4. „Budujem organizáciu“
  5. „Sme iní: rast nie je našim hlavným cieľom“

 

 

Zdá sa vám to povedomé?

Ak je predstieranie práce ľahšie a zábavnejšie ako skutočná práca, potom naša myseľ musí prejsť niekoľkými zvratmi a prekrútením skutočnosti, aby toto vedela dobre odôvodniť. „Áno, dáva to zmysel, ale my sme výnimka“, alebo „Je to iba dočasné“, alebo „Ja viem najlepšie, čo je pre moju spoločnosť najdôležitejšie“. Altman má v tomto pravdu, všetky tieto na prvý pohľad rozumné vysvetlenia sú len prvou zastávkou na ceste k obyčajnosti alebo zániku.

 

Zdroj: tech.co

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech