6 aplikácií, ktoré nakopnú vašu produktivitu

  • Je mnoho rôznych spôsobov ako zvýšiť svoju produktivitu, či už v práci alebo v škole. Niekto si vytvorí kvalitný time-management, iný zas rád pracuje vždy inak. Ďalšou možnosťou je stiahnuť si niektorú z nasledujúcich aplikácií a posunúť tak efektivitu práce na vyšší level.
image_1425630361.jpeg
  • Je mnoho rôznych spôsobov ako zvýšiť svoju produktivitu, či už v práci alebo v škole. Niekto si vytvorí kvalitný time-management, iný zas rád pracuje vždy inak. Ďalšou možnosťou je stiahnuť si niektorú z nasledujúcich aplikácií a posunúť tak efektivitu práce na vyšší level.

 

1. Contactually

Táto aplikácia slúži na udržiavanie kontaktu s vašimi kolegami či členmi pracovných tímov. Jej zmysel je veľmi jednoduchý – zaradíte váš kontakt do niektorého zo zoznamov a zvolíte ako často chcete byť s daným človekom kontaktovaný. Aplikácia vám následne bude zanechávať oznámenia o spoločnej konverzácií v skupine. Taktiež ponúka rôzne šablóny s peknou grafikou na tvorbu gratulácií k narodeninám alebo výročiam. Jej hlavnou prednosťou je to, že vás udrží v kontakte s kolegami aj po skončení meetingu či stretnutia.

 

 

 

 

2. Evernote

Známa aplikácia ponúka jednoduché a graficky pekne spracované prostredie. S Evernote-om nezabudnete na žiadnu dôležitú informáciu. Zaznamenávať poznámky do tejto aplikácie je skutočne jednoduché. Ponúka niekoľko možností, ako môžete vaše nápady a myšlienky uchovávať – od klasickej napísanej poznámky, cez audio nahrávku až po zachytenie snímky fotoaparátom na vašom smartfóne. Evernote však poslúži aj ako pripomienkovač alebo tzv. to-do-list. Veľkou prednosťou tejto aplikácie je možnosť zdieľania vašich poznámok s kolegami rôznymi spôsobmi.

 

 

3. Refresh

Refresh je aplikácia, ktorá predstavuje akéhosi „malého špióna“. Zhromažďuje totiž informácie o ľuďoch na jednom mieste, ktoré čerpá z G-mailu, sociálnych sietí ako Facebook či LinkedIn. Jej posolstvom je poskytnúť vám všetky informácie o vašich obchodných, či iných partneroch, aby ste na stretnutie s nimi prišli vždy dokonale pripravení. Môžete tak o partnerovi zistiť, že obaja ste navštevovali rovnakú školu alebo že máte 11 spoločných priateľov na Facebooku.

 

 

 

4. Sunrise

Sunrise predstavuje záchranu pre všetkých, ktorí nemajú dobré skúsenosti s predinštalovanými aplikáciami kalendára vo svojich smartfónoch. Ponúka rozhranie, ktoré je veľmi ľahko ovládateľné a plynulo spája všetky hlavné funkcie kalendára.

Najbližšie stretnutia sa zobrazujú podľa chronológie ich blížiaceho sa dátumu na úvodnej stránke aplikácie, takže už nezabudnete na žiadny dôležitý meeting. Jednoduchým rolovaním smerom dole sa zobrazia ďalšie informácie o kontaktoch, s ktorými máte stretnutie naplánované. S aplikáciou Sunrise už nebudete mať dôvod používať predinštalovaný kalendár vo vašom smartfóne.

 

 

 

5. Asana

Aplikácia s názvom Asana nie je len náhradou za emailovú konverzáciu s vašimi kolegami. Ponúka svoje vlastné rozhranie na komunikáciu a zdieľanie myšlienok či súborov s vašimi spolupracovníkmi. Po prihlásení do aplikácie si vytvoríte zoznam svojich kontaktov. Tie následne môžete triediť na pracovné tímy a skupiny. Komunikácia sa dá uskutočňovať v celej skupine, no aj separátne medzi jej členmi navzájom. Vytvárať môžete aj rôzne udalosti. Pre lepšie priblíženie funkcionality aplikácie si pozrite priložené video.

 

 

6. IFTT

„If This Then That“ – v skratke IFTTT je aplikácia, s ktorou sa stanete programátorom bez nutnosti poznať niektorý z programovacích jazykov. Pomocou tejto aplikácie dokážete vytvárať vzťahy medzi udalosťami či situáciami, ktoré nastali alebo nastanú v budúcnosti. Ide napríklad o funkciu, ktorá umožňuje, že po prijatí emailu od vašej banky sa tento email ďalej automaticky odošle vo forme poznámky do Evernote-u. IFTT vás však dokáže včas upozorniť aj na zápchu, či iné zdraženie na ceste a vy tak budete vedieť, že na najbližšie stretnutie sa máte vybrať o niečo skôr, aby ste tam prišli včas. Je dostupná na všetkých operačných systémov smartfónov a tabletov, ale pristupovať k nej môžete aj prostredníctvom webového prehliadača.

 

 

zdroj: inc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech