Zabudni na predražené Chorvátsko: 6 najlacnejších európskych destinácií roka 2023

  • Dovolenka pri mori nemusí byť finančne náročná
  • Prinášame ti zoznam 6 najlacnejších európskych destinácií roka 2023
Na snímke je žena na pláži a pláž.
Ilustračný obrázok, Unsplash/Apostolos Vamvouras, Gaddafi Rusli
  • Dovolenka pri mori nemusí byť finančne náročná
  • Prinášame ti zoznam 6 najlacnejších európskych destinácií roka 2023

Dovolenková sezóna je na svojom začiatku, no je pravdepodobné, že dovolenku pri mori v roku 2023 neabsolvuje každý. Môžu za to najmä vysoké ceny, s ktorými nebojujú iba Slováci, ale aj obyvatelia obľúbených dovolenkových destinácií. 

Ak by si si chcel leto pri mori užiť a neminúť pri tom celé svoje úspory, prinášame ti zoznam 6 najlacnejších európskych destinácií sezóny 2023, ktoré zostavila cestovná agentúra Kayak. Ide o destinácie nachádzajúce sa prevažne na východe Európy, no v rebríčku sa umiestnili aj dve západné lokality.

Galícia, Španielsko

Galícia sa nachádza na severozápade Španielska a má kúzlo Andalúzie alebo Costa Brava, no za omnoho krajšiu cenu. V tomto regióne žije viac ako 2,5 milióna ľudí, no počas sezóny ju navštívia ďalšie tisícky turistov nielen z Európy, ktorých lákajú divoké pláže, majáky a krásna zelená scenéria.

Ceny v tomto regióne sú blízke tým v širšom Španielsku v 90. rokoch a je jedno, či ide o kávu, pivo alebo obľúbené morské plody, ktoré ti tu na tanier naservírujú rovno zo siete. Výhodou tejto oblasti je aj bohaté kultúrne dedičstvo, ktoré si môžeš v mnohých prípadoch vychutnať bezplatne alebo za pár drobných. 

Samozrejme, letné mesiace tu bývajú rušné, no pláže nie sú také preplnené, ako to býva v južnom Španielsku.

Turunc, Turecko 

Turecko patrí tiež medzi obľúbené dovolenkové destinácie, ktoré každoročne navštevujú húfy turistov. Mesto Turunc sa nachádza 20 kilometrov južne od letoviska Marmaris, pričom ide o malú pobrežnú oblasť, ktorú obýva menej ako 2 000 ľudí. Dedinka je veľká len 1 kilometer, čiže prejsť ju dokážeš za menej ako 30 minút.

Dedinku, ktorá bola kedysi ospalou rybárskou osadou, možno považovať za skrytý klenot. Počas jej návštevy budeš mať možnosť užiť si krištáľovo čisté more, ktoré dopĺňa biely piesok. Atmosféru dopĺňa aj scenéria, keďže pláž je zasadená medzi zelené hory. 

Obrovskou výhodou tejto lokality sú aj ceny, za trojchodové menu to totiž zaplatíš menej ako 10 eur na osobu.

Dedinku preskúmaš veľmi rýchlo, no dá sa odtiaľ dostať napríklad do Efezu.

Zlaté piesky, Bulharko

Hoci by si si dovolenku užil aj na tých bratislavských Zlatých pieskoch, odporúčame zvážiť Bulharsko. Výhodou tejto oblasti je to, že tu môžeš dovolenku stráviť dvojako. Ak sa chceš váľať na pláži a kúpať sa v mori, ubytuj sa priamo v rezorte. Po dni na pláži padne vhod nočný život, ktorý je v tejto oblasti skutočne rušný.

Na svoje si tu však prídu aj milovníci histórie, keďže len 17 kilometrov od Zlatých pieskov je mesto Varna, označované za perlu Čierneho mora. Tretie najväčšie mesto krajiny je prístavným mestom, ktoré má čo ponúknuť každému. 

Ceny na bulharských Zlatých pieskoch sú hádam priaznivejšie ako na bratislavských Zlatých pieskoch. Fľaša vody tu stojí približne 50 centov, pivo zas 70 centov. Za trojchodové jedlo pre dvoch zaplatíš približne 25 eur.

Kde zaplatíš za týždenné ubytovanie 70 eur, sa dozvieš na ďalšej strane >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Booking, Season Year, Kayak

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá