8 vecí, ktoré stihnem urobiť pred 8. ráno

  • Som marketér v Startitup. Som študent. A v poslednej dobe čoraz aktívnejší participant v coworkingu. Odkedy som zistil, že mi vzdelanie z VŠ nebude stačiť, snažím sa byť proaktívny v smeroch, na ktorých záleží. Nejde mi o peniaze, chcem tvoriť hodnotu.
titulna
  • Som marketér v Startitup. Som študent. A v poslednej dobe čoraz aktívnejší participant v coworkingu. Odkedy som zistil, že mi vzdelanie z VŠ nebude stačiť, snažím sa byť proaktívny v smeroch, na ktorých záleží. Nejde mi o peniaze, chcem tvoriť hodnotu.

Úprimne? Nie je to také ľahké. Veľa nechýbalo a bol by som prepadol v predposlednom skúškovom pred štátnicami. Hoci štúdium nestojí za veľa, rozhodol som sa ho už dokončiť. Nájsť si hranicu a čas medzi školou a zbieraním skúseností (slovo práca nemám rád) je niekedy ťažšie ako sa zdá.

Som len človek. Už neviem vydržať byť v kuse koncentrovaný ako kedysi. Potrebujem aj svoj social life. Čo je však dôležitejšie, potrebujem mať svoj život aj zorganizovaný. Inak je z toho chaos a stres, či všetko stihnem.

Nie som moc zástancom detailného time-manažmentu. Skúšal som to a väčšinou mi do toho niekto alebo niečo prišlo. V takom prípade som musel celý plán prepisovať, z čoho som nebol príliš nadšený. Ak mi to aj celý týždeň vyšlo, pripadal som si tak trochu ako stroj, ktorý má svoj život rozplánovaný do bodky.

man-writing

foto: goodmenproject.com

„Na maličkostiach často závisia príčiny veľkých vecí.“  Lucretius

 

Mám svoje maličkosti počas dňa, ktoré mi pomáhajú koncentrovať sa, poprípade dodať potrebnú šťavu na dokončenie činností. Zistil som, že ráno pred 8. hodinou ich je dokopy práve 8.

 

#1 – 5:15 budíček – vypiť pohár vody

Doplním tekutiny, ktoré som stratil počas spánku a naštartujem seba a svoj metabolizmus.

 

#2 – 5:20 – 5:27 – 7 minútové ranné cvičenie

Nie som moc zástancom ranného cvičenia, no kardio tréning v aplikácii „Seven“ mi zvýši tep a pokiaľ som bol rozospatý, toto ma vždy na isto preberie.

 

#3 – 5:30 – 5:45 – ľadová sprcha

Najhorších 10 sekúnd ráno, potom sa to už dá vydržať. Finišujem s ranným prebudením sa.

foto: nettik.net

#4 – 5:50 – 6:00 – raňajky

Či sú raňajky dôležité alebo nie, je čisto individuálne. Ja sa osobne cítim lepšie, keď si ráno z chuti zahryznem do jablka.

 

#5 – 6:05 – cesta na vlak

Bývam v Šali a najväčšia dilema je pre mňa cestovanie, pretože mi zaberá najviac času.  Je pravda, že hudba ovplyvňuje tvoje myšlienky a preto trávim 20 minút cesty počúvaním toho, čo ma vie naladiť na dobrú náladu.

 

#6 – 6:32 – 7:16 – ranná cesta vo vlaku

Trávim ju čítaním v poradí 6. knihy od nového roka. Snažím sa čítať knihy, ktorých informácie viem reálne použiť v praxi, preto na veci, ktoré ma zaujmú, používam zvýrazňovač. Každopádne, od ďalšieho mesiaca sa vysiela nová séria Game Of Thrones, takže v niektoré rána pôjde knižka bokom. Urobí ma pozeranie seriálu produktívnejším? Asi nie. Budem mať po vzhliadnutí lepšiu náladu? Určite áno.

Optimized-dan-reading-on-a-train

foto: portalsmusic.com

#7 – 7:24 – 7:41 – cestovanie v MHD

Keď vidím, ako sa väčšina ľudí ráno tvári, vyzerá, alebo čumí do svojich smartfónov, je mi ich úprimne ľúto. Cesta so 61-kou trvá zhruba 17 minút a tento čas sa snažím využiť chytením miesta a rannou meditáciou s aplikáciou „CALM“. Začal som s tým pred pár mesiacmi a je to super vec, ktorá ti pomôže uvedomiť si prítomný okamih, pretože väčšinu činností si sa naučil vykonávať v režime autopilot.

#8 – 7:50 – príchod do Startitup

Ostáva mi posledných 10 minút, počas ktorých si stihnem spraviť kávu, prečítať si zaujímavý článok a spraviť prvú úlohu.

Poviem ti na rovinu, nie je to takto vždy. Nepotrebujem byť na ôsmu v Startitup, záleží to od toho, koľko úloh mám na deň. Pokiaľ som z predchádzajúceho dňa unavený, dôjdem až na desiatu. Cez víkend si naopak, doprajem spánok do ôsmej.

Chceš vedieť jednu vec? Za tých pár mesiacov som zistil, že ak si zhruba raz za týždeň (niekedy za dva týždne, niekedy za mesiac) dám deň voľna, v ktorý nič neurobím, je to úplne v poriadku. Nikoho to nenahnevá, plus, začne mi to ostatné chýbať a mám o to väčšiu chuť sa do toho opäť pustiť. Navyše, ani jedna z týchto vecí pre teba nemusí byť relevantná, pretože nie si ako ja. Jedinú, skutočnú vec, ktorú potrebuješ, máš vo svojej hlave.

A tou, je tvoja sila vôle.  elon-musk-carbon-tax-e1449153008812

foto: qz.com

Zdroj: autor + inšpirácia medium, titulná fotka: autor

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech