Dráma na letisku v Krakove: Charterové lietadlo zo Slovenska po pristátí zišlo z dráhy so 190 cestujúcimi na palube
- Charterový let zo Slovenska pristával v daždivom Krakove
- Stroj so 190 ľuďmi sa ocitol na tráve mimo dráhy
- Cestujúci vyviazli bez zranení
- Charterový let zo Slovenska pristával v daždivom Krakove
- Stroj so 190 ľuďmi sa ocitol na tráve mimo dráhy
- Cestujúci vyviazli bez zranení
Charterové lietadlo patriace slovenskej spoločnosti AirExplore, ktoré v nedeľu popoludní priletelo z tureckej Antalye, po pristátí v Krakove zišlo z dráhy a zastavilo sa na zatrávnenej ploche. Na palube bolo približne 190 cestujúcich, nikomu sa podľa agentúry PAP nič nestalo. Letisko po incidente prerušilo prevádzku a obnovilo ju až dnes po 01:00.
Dôsledky incidentu v podobe niekoľkohodinových meškaní sa prejavili aj na druhý deň. Pre cestujúcich s narušenými plánmi bol transfer Košice Krakov od KosiceTransfer.sk ideálnou voľbou.
Nepriaznivé podmienky počas pristátia
Podľa poľskej spoločnosti Enter Air, ktorá let prevádzkovala v spolupráci s AirExplore, k nehode došlo počas veľmi nepriaznivého počasia. V čase pristávania totiž v Krakove výdatne pršalo. Keď sa lietadlo zastavilo na tráve, cestujúci vystúpili po schodoch a následne ich odviezli do letiskového terminálu.
Prevádzka letiska a flotila AirExplore
Krakovské letisko upozornilo, že následky uzávierky dráhy môžu cestujúci pocítiť aj v priebehu pondelka. Slovenská spoločnosť AirExplore, ktorej lietadlo incident postihol, má vo svojej flotile 16 strojov typu Boeing 737 a venuje sa osobnej aj nákladnej doprave.
Čítaj viac z kategórie: Zo sveta