Hajko: Úradníci na ministerstve športu majú až 5-ciferné platy

Zo zákulisia politiky Jozef Hajko  

Ak nie si PREMIUM predplatiteľ, po odomknutí a prihlásení uvidíš:

  • Celé PREMIUM video s Jozefom Hajkom

Zo zákulisia politiky: Jozef Hajko  

Hosťom relácie Zo zákulisia politiky bol Jozef Hajko, predseda strany KDH, ktorý sa v rozhovore venuje ekonomickým a sociálnym dopadom aktuálnych vládnych rozhodnutí. Diskusia sa zameriava na fungovanie štátnej správy, vysoké platy úradníkov na ministerstvách a rastúce náklady štátu, ktoré sú v ostrom kontraste s tlakom, akému čelia živnostníci a malí podnikatelia. Témou je aj riziko odchodu pracujúcich a podnikateľov do zahraničia, čo môže mať dlhodobé negatívne dôsledky pre slovenskú ekonomiku.

Rozhovor sa dotýka aj sporných daňových opatrení, pred ktorými KDH dlhodobo varuje. Jozef Hajko vysvetľuje, prečo je podľa neho táto daň vyslovene škodlivá, prečo sa nemala vôbec uplatniť a aké následky môže mať na konkurencieschopnosť Slovenska.

Celý rozhovor s MICHALOM ŠIMEČKOM

Celý rozhovor s BRANISLAVOM GRÖHLINGOM

Celý rozhovor s ROBERTOM KALIŇÁKOM

Celý rozhovor s IGOROM MATOVIČOM

Pre viac rozhovorov so zaujímavými osobnosťami a aktuálnej politickej situácii sleduj aj ďalšie epizódy Zo zákulisia politiky.