Ako sme spravili aplikáciu, ktorá nasere Snapchat a Foursquare

  • Celé to začalo absolútne nevinne, keď som sa pred rokom čistou náhodou ocitol na StartupWeekend Bratislava, ktorý sme po 54 hodinách s kusom šťastia vyhrali, vtedy ešte s úplne inou myšlienkou.
image_1418226430.png
  • Celé to začalo absolútne nevinne, keď som sa pred rokom čistou náhodou ocitol na StartupWeekend Bratislava, ktorý sme po 54 hodinách s kusom šťastia vyhrali, vtedy ešte s úplne inou myšlienkou.

 

Po StartupWeekende sa mi rozpadol tím, čo znamenalo len jedno. Zostaviť nový a ešte lepší. Mal som na to 2 dni. Mission impossible, no podarilo sa. Opäť pri mne stálo šťastie.

Ešte väčší paradox je, že vekový priemer tímu ihneď klesol o niekoľko rokov, keďže doňho vstúpil šikovný 17-ročný prográmator Martin Herman, ktorý je teraz Co-founder Droppie.

7 dní po víťazstve som s novým tímom odišiel do Krakowského akcelerátora Hubraum, kde sa stretli tie najlepšie startupové tímy zo strednej a východnej Európy. A tu to všetko začalo!

Nemal som chuť robiť aplikáciu, ktorá bude ďalšou do radu už existujúcich a nebude svetovou. Preto sme v Krakowe aj za pomoci vynikajúcich mentorov zo Silicon Valley, Berlína, Izraela posunuli myšlienku znova o krok ďalej. No teraz sme už všetci v tíme začínali mať pocit že produkt na ktorom makáme má skutočne gule.

Po návrate z Krakowa, ktorý dal nám všetkým nesmierne veľa sme sa pustili do seriózneho programovania, so serióznym tímom no bez serióznych peňazí, ktoré sme si uvedomovali budú pre spustenie projektu existenčne dôležité.

Toto bol začiatok obdobia pomerne zdĺhavých a náročných jednaní s viacerými investormi, z ktorých sme často krát mali pocit, že rozprávajú o marse a my o venuši. Našťastie sa nám podarilo zohnať skvelých investorov, ktorí to s nami ťahajú za jeden povraz (jednania s investormi priblížim v ďalšom blogu).

Prečo Droppie?

Jednoducho preto, že to ešte nikto iný na svete nespravil. Droppie je appka, ktorá je – uletená, iná, hravá a posúva komunikáciu medzi ľuďmi úplne iným smerom! Preto sa nám aj často stávalo, že jej ľudia proste nerozumeli. To bol jeden z dôvodov, prečo jej vývoj trval 8-10 mesiacov. Vedeli sme, že ak chceme mať produkt, ktorý sa môže postaviť svetovým gigantom tak musíme mať the best of the best.

Teraz ho už máme! Držte nám palce.

Na každom feedbacku nám nesmierne záleží, preto budeme radi ak nám ho pošleš na [email protected].

Zdroj: droppie.com/blog

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK